Teatr
„Sprzedam dom, w którym ...

„Sprzedam dom, w którym ...

  • 2007-12-01, , godzina 19:00, do 2007-12-15
  • 20/30 zł
  • Teatr KTO, Kraków

Opis

 Seans teatralny Teatru KTO "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać" inspirowany jest życiem i twórczością Bohumila Hrabala.
 
 
Poza działaniami na scenie, aktorzy anektują wszystkie możliwe przestrzenie teatru, prezentując etiudy wprowadzające widza w magiczny świat hrabalowskich postaci. Na scenie zaś zobaczymy w groteskowej formie pokazane najważniejsze zdarzenia z życia człowieka - narodziny, chrzest, pierwsza komunia, ślub, pogrzeb.
 
Historia teatralna opowiedziana charakterystycznym dla Teatru KTO językiem - brak tekstu, dużo wspaniałej muzyki - jest pełna niespodzianek i nieoczekiwanych rozwiązań."Gra aktorów jest dynamiczna, pełna uroku, któremu trudno się oprzeć. Pełno tam niespodziewanych zwrotów, które bawią lub zasmucają do łez, wprawiają w zdumienie i sprawią, że opuścisz teatr z poczuciem, że właśnie zobaczyłeś coś fascynującego(...)"Ksenija Horvat, www.EdinburghGuide.com , Edynburg. "W przedstawieniu nie pada ani jedno słowo, brzmi wspaniała muzyka, a historia pełna jest niespodzianek (...)"Barbara Wityńska Karnet Kulturalny, Kraków „(…) światłocienie, specyficzny, cierpki humor i gorzkie obserwacje są typowe dla wschodnio-europejskiej wrażliwości. Reżyser Jerzy Zoń wraz ze znakomitym zespołem zaprezentowali słodkie a zarazem dziwne dzieło teatralne”Gwen Orel, Nowy York„(…) Średniowieczna rubaszność jest tu ewidentna: to burleska – od początku do końca tragiczny, szaleńczy karnawał. (…) Piękno przebłyskujące w czasie całej godziny to piękno dostrzegane w tajemnicy, w filiżance herbaty albo w spowiedzi”.
 
Susan Gordon, www.nytheatre.com, Nowy YorkScenariusz,
 
reżyseria i opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń
Scenografia: Joanna Jaśko-Sroka
Kostiumy: Zofia de Ines
Dźwięk: Andrzej „Czoper” Czop
Światło: Jerzy „Lisek” Lisowski
Występują: Marta Zoń, Grażyna Srebrny - Rosa, Bartek Cieniawa, Jacek Buczyński, Maciek Słota/Marcin Popczyński

Polecamy
Ostatnio dodane
Karolina Paczkowska
Karolina Paczkowska i Jakub Pewiński w podcaście Wrocławskiego Teatru Pantomimy [AUDIO]

Para młodych artystów opowiada m. in. o niepokoju związanym z wejściem na rynek pracy.

Marzyciele w Teatrze BARAKAH w Krakowie
Prapremiera spektaklu "Marzyciele" w Teatrze BARAKAH w Krakowie Kraków

Przed nami autorski spektakl Michała Telegi inspirowany powieścią Gilberta Adair'a "The Holy Innocents".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.