Teatr
Dzień otwarty Opery Krakowskiej

Dzień otwarty Opery Krakowskiej

  • 2017-12-16, , godzina 10:00
  • wstęp wolny za okazaniem bezpłatnych wejściówek
  • Opera Krakowska, ul. Lubicz 48, Kraków

Opis

Dziewiąta edycja organizowanego przez Operę Krakowską Dnia Otwartego. Atrakcje dla gości zostały zaplanowane między godziną 10:00 a 14:00.

Na Dużej Scenie odbędzie się koncert „Śpiewam w Operze!” (godz. 12.00), podczas którego wystąpią wyłonieni w drodze konkursu śpiewacy-amatorzy. Usłyszymy utwory z repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego. Gospodarzami koncertu będą Kristina i Michał Kutnikowie – pianistka i solista Opery Krakowskiej.

Na Sali Kameralnej, podczas próby generalnej do „Koncertu kolęd” zabrzmią kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Dziecięcego Opery Krakowskiej i Zespołu Kameralnego Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy („Zaśpiewaj ze mną kolędę”, godz. 10.30).

Nie zabraknie też przestrzeni do rozmów. Gościem „Spotkania z Artystą” (godz. 11.00, Sala Prób) będzie Maria Balcerek - kostiumografka, która dla Opery Krakowskiej przygotowała kostiumy do takich spektakli jak: „Don Pasquale”, „Dziadek do orzechów”, „Norma”, „Madama Butterfly” czy „Zemsta nietoperza”. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy, a z artystką rozmawiać będzie Alicja Myśliwiec, dziennikarka RMF Classic.

Dla dzieci Opera przygotowała warsztaty muzykoterapeutyczne „Muzyką namaluj Święta”, które poprowadzi Justyna Jarocka-Lejzak (godz. 12.30 i 13.30, Sala Prób) oraz pokaz uczniów Studia Baletowego Opery Krakowskiej pt. „Baletowe inspiracje na gwiazdkę” w chor. Katarzyny Borstyn, Kingi Kużdżał, Wioletty Maciejewskiej, Mariusa Petipy i Emila Wesołowskiego (godz. 10.45 i 12.30, Antresola). Opiekę pedagogiczną nad pokazem sprawuje Magdalena Malska.

Tradycyjnie, Widzowie zwiedzą gmach Opery i zobaczą miejsca, które są na co dzień niedostępne dla publiczności. Dostępne będą trzy trasy: rodzinna (godz. 10.00 i 11.00), ekstremalna (godz. 10.15 i 11.15) oraz dla osób z niepełnosprawnością wzroku (godz. 10.00, 11.00 i 12.00). Ponadto odwiedzający będą mogli obejrzeć i przymierzyć kostiumy operowe, a także zrobić sobie w nich zdjęcia, kupić w promocyjnej cenie plakaty z realizowanych na krakowskiej scenie spektakli czy zobaczyć 15-minutowe pokazy technologii sceny z baletu „Dziadek do orzechów” (godz. 10.00 i 11.00, Duża Scena).

Odbędzie się również wspólne ubieranie choinki i warsztaty ozdabiania pierników. Na zakończenie Dnia Otwartego zostaną zaświecone lampki na ubranej wspólnie z Widzami choince, a Opera złoży świąteczne i noworoczne życzenia Widzom.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Opery Krakowskiej od 9 grudnia 2017 r. od godz. 10.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki na biletowane wydarzenia, z wyjątkiem trasy ekstremalnej, na którą Widz będzie mógł otrzymać 1 wejściówkę.  

Mapa

Ostatnio dodane
Anna Bolena spektakl
"Anna Bolena" premierowo w Operze Krakowskiej Kraków

Magdalena Łazarkiewicz zgłębiając psychologię postaci pokaże tragiczne losy żony angielskiego króla Henryka VIII.

Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Kupony i kody rabatowe