Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Ibsen napisał „Wroga ludu” w roku 1882, ale odsłonięte w nim bezduszne mechanizmy pozostają przerażająco aktualne AD 2015. Doktor Tomas Stockmann informując opinię publiczną o zatruciu wody w miejskim uzdrowisku, naraża się burmistrzowi – swojemu bratu a zarazem przełożonemu. Konflikt między braćmi to jednak początek rozgrywek odbywających się kosztem i bez wiedzy kuracjuszy. Zmienny, regulowany finansami poziom konformizmu redakcji lokalnej gazety utrudnia Tomasowi ujawnienie zagrożenia.

Rozstrzygnięcie między uczciwością a opłacalnością nie jest jednoznaczne, kluczowy jest sposób narracji i możliwości jej rozpowszechniania. Ibsen ukazuje człowieka zawziętego, niepozwalającego zamknąć sobie ust, dla którego metody w walce o prawdę przestają mieć znaczenie wobec moralnego zobowiązania, i zderza jego postawę z potrzebami mieszkańców miasteczka, dla których jakakolwiek ingerencja w panujący porządek stanowi zagrożenie dla wieloletnich przyzwyczajeń.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wróg ludu.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Ostatnio czytane
"Mały Książę" przejmująco i współcześnie na scenie STU
"Mały Książę" przejmująco i współcześnie na scenie STU Kraków

Któż z nas nie zna historii chłopca odwiedzającego planety i opiekującego się swoją piękną różą? "Mały Książę" to klasyka światowej literatury. Teraz z myślą o swoich najmłodszych widzach słynną na całym świecie baśń wystawia krakowski Teatr STU.

Noc Teatrów w Łaźni Nowej
Noc Teatrów w Łaźni Nowej Kraków

Z okazji Nocy Teatrów Łaźnia Nowa przygotowała przedstawienie nowo wystawianej sztuki "Ostatnie kuszenie" oraz koncert "Dydona i Eneasz"!

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!