Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Ibsen napisał „Wroga ludu” w roku 1882, ale odsłonięte w nim bezduszne mechanizmy pozostają przerażająco aktualne AD 2015. Doktor Tomas Stockmann informując opinię publiczną o zatruciu wody w miejskim uzdrowisku, naraża się burmistrzowi – swojemu bratu a zarazem przełożonemu. Konflikt między braćmi to jednak początek rozgrywek odbywających się kosztem i bez wiedzy kuracjuszy. Zmienny, regulowany finansami poziom konformizmu redakcji lokalnej gazety utrudnia Tomasowi ujawnienie zagrożenia.

Rozstrzygnięcie między uczciwością a opłacalnością nie jest jednoznaczne, kluczowy jest sposób narracji i możliwości jej rozpowszechniania. Ibsen ukazuje człowieka zawziętego, niepozwalającego zamknąć sobie ust, dla którego metody w walce o prawdę przestają mieć znaczenie wobec moralnego zobowiązania, i zderza jego postawę z potrzebami mieszkańców miasteczka, dla których jakakolwiek ingerencja w panujący porządek stanowi zagrożenie dla wieloletnich przyzwyczajeń.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków). Sprawdź seanse.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wróg ludu.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wróg ludu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).
Ostatnio czytane
To koniec wielkiego dzieła Józefowicza?
To koniec wielkiego dzieła Józefowicza?

Ewenement na skalę światową, czyli najnowsze dzieło Janusza Józefowicza "Polita" prawdopodobnie zniknie z teatralnej sceny!

"Lunatycy" - traktat o zagubieniu
"Lunatycy" - traktat o zagubieniu Kraków

W sezonie 2007/ 2008 Teatr Stary w Krakowie zaprasza na projekcje wideo z cyklu „.w tym chaosie jest Bóg”. Pokazy nagranych ze sceny przedstawień reżyserów Teatru Starego, odbywają się raz w miesiącu, w poniedziałki o godz. 17.00 w sali Muzeum Starego Teatru.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi