Spektakle, przedstawienia
piazzolaef7e1f81b22da646ff986a76fc08fc32.jpg

Tango Piazzolla Autor sztuki: Anna Burzyńska

Ocena:

Opis spektaklu

Polska prapremiera sztuki teatralnej napisanej do muzyki Astora Piazzolli - znakomitego kompozytora argentyńskiego i legendarnego geniusza tanga, którego utwory (w tym słynne Libertango) zdobyły w ostatnich latach ogromny rozgłos. Tango Piazzolla - sztuka zrodzona z wieloletniej fascynacji autorki twórczością Piazzolli - oddaje klimat argentyńskiej knajpki - jednego z typowych miejsc, do których ludzie przychodzą latami tylko po to, by ze sobą zatańczyć. Tu właśnie - jak mówią wyznawcy filozofii tanga - rodzą się i umierają uczucia, tutaj też - tak jak w tym niezwykłym tańcu - spotykają się bliskość i samotność, czułość i zdrada, miłość i śmierć. Magiczne spotkanie z duchem tanga staje się naszym udziałem za sprawą głównej bohaterki sztuki - młodej dziewczyny z polskiej prowincji śniącej o innym życiu. Tajemnicza przestrzeń wciągnie nas w korowód miłosnych perypetii bohaterów, którzy zawsze kochają silniej, niż są kochani i nieustannie rozmijają się z obiektami swoich pragnień. Wspaniała muzyka, grana na żywo przez Zespół "Tango Bridge" pod kierownictwem Grzegorza Frankowskiego, najpiękniejsze szlagiery Piazzolli i oczywiście namiętne tanga, które przeniosą nas w świat zmysłów i pożądań.

Utwory muzyczne w wykonaniu kwintetu:
"TANGO BRIDGE" pod kierownictwem Grzegorza Frankowskiego
Kontrabas: Grzegorz Frankowski
Bandoneon: Wiesław Prządka/Klaudiusz Baran
Skrzypce: Paweł Wajrak/Maciej Lulek
Gitara: Michał Nagy
Fortepian: Jacek Bylica

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Tango Piazzolla (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Tango Piazzolla.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Tango Piazzolla (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Tango Piazzolla (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Tango Piazzolla (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Tango Piazzolla (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).
Ostatnio czytane
Magnolia - spektakl 2019
"Magnolia" - Krzysztof Skonieczny przekłada film na język teatru WTW [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia z próby i poznajcie komentarz twórców spektaklu.

Batory trans, fot. Natalia Kabanow
Przed nami Dzień Teatru Publicznego. W planach wydarzenia online

Tegoroczne obchody Dnia Teatru Publicznego we Wrocławskim Teatrze Pantomimy będą trwały tydzień i w całości dostępne będą online.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?