Recenzje - Teatr

Kabaret Róbmy swoje

2009-02-09 10:09:57 | Kraków

 Studencie! Ten program rozwiąże Twoje problemy kulinarne. Podpowie, czego nie robić, by Twój związek był udany, oraz nauczy Cię rozmawiać z promotorem. Chcesz dobrze bawić się codziennością? Lubisz być zaskakiwany? Tak? Rób swoje! Idż na kabaret Róbmy swoje.

5 lutego na scenie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida wystąpił kabaret Róbmy Swoje, w składzie Magda Caputa, Paweł Sadowski, Mariusz Szmit i Tomasz Zatorski, z programem „W poszukiwaniu".

Dlaczego „W poszukiwaniu"? Ot, po prostu, szukali tematów do kabaretu. Szukajcie, a znajdziecie.

Głównym tematem poszukiwań stał się wątek studencki i damsko-męski. Niby zwyczajne, bo nie ma tematu, którym by już wcześniej kabaret się nie zajął, ale oryginalne po przetrawieniu ich przez kabaret Róbmy swoje. Ich oryginalność polegała na zaskakiwaniu. Zaskakiwali inteligentnymi, nieoczywistymi skojarzeniami, a zabawa słowem była na wysokim poziomie.

W swoim programie posiadają wiele piosenek, bo jest to niezwykle muzyczny i utalentowany w tym kierunku kabaret. Jedna pięknie wyśpiewana w całości paszczowo. Piosenki są bardzo sprytnie wplecione w konwencje skeczu.

Obszar studencki jest potraktowany w dziedzinach bardzo uciążliwych dla niego. Więc jeżeli drogi studencie nie masz co jeść, na pewno wspomoże Cię „studenckie pogotowie kulinarne", czy odzyskiwanie kalorii z klawiatury komputerowej. Choć lepszym sposobem byłoby, po prostu, odwiedzić babcie na obiedzie. Nauczyłam się jednego, że moja praca magisterska powinna mieć więcej jak 16 stron. To na pewno, bo inaczej będę musiała zanucić „nie wiele Ci mogę dać".

Sfera damsko-męska została potraktowana dość brutalnie. Raczej tylko część męska, gdyż wiele razy od damskiej dostała w twarz, i to na scenie. To też dowodzi, że w dłuższym stażu małżeńskim trzeba mieć w domu dwie łazienki.

Bo oni swoje będą robić już 28 lutego na eliminacjach do Paki. (drugi dzień eliminacji w Rotundzie)

Kamila Kwolek
(kamila.kwolek@dlastudenta.pl)



 

Słowa kluczowe: kabaret róbmy sowje paka emilinacje do paki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Marat/Sade, Wrocławski Teatr WspÃłłczesny
Marat/Sade - recenzja spektaklu

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na nowe przedstawienie w reżyserii Marcina Libera. Czy warto się wybrać?

Szewcy - recenzja spektaklu [Teatr Polski we Wrocławiu]
Szewcy - recenzja spektaklu

Jak prezentuje się spektakl "Szewcy" w Teatrze Polskim we Wrocławiu?

odmet
Odmęt - recenzja festiwalowa

Powrót do krainy wyobraźni zainteresuje nie tylko najmłodszych.

Polecamy
lazarus
Lazarus - recenzja spektaklu

Czy warto zobaczyć ostatnie dzieło Davida Bowiego we wrocławskim Capitolu?

Rzeźnia numer pięć
Rzeźnia numer pięć - recenzja spektaklu

W jaki sposób opowiadać o bombardowaniu?

Polecamy
Ostatnio dodane
Marat/Sade, Wrocławski Teatr WspÃłłczesny
Marat/Sade - recenzja spektaklu

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na nowe przedstawienie w reżyserii Marcina Libera. Czy warto się wybrać?

Szewcy - recenzja spektaklu [Teatr Polski we Wrocławiu]
Szewcy - recenzja spektaklu

Jak prezentuje się spektakl "Szewcy" w Teatrze Polskim we Wrocławiu?

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.