Wiadomości - Artykuły

Krakowianie powitali rok 2018

2018-01-02 09:19:25 | Kraków

W ostatni dzień 2017 roku w Krakowie na czterech scenach w czterech lokalizacjach wystąpili artyści, którzy dostarczyli mieszkańcom i gościom miasta niezapomnianych wrażeń z koncertów, imprez i potańcówek. Na Sylwestrze w Krakowie bawiło się bezpiecznie 95 tysięcy osób.

Sylwester w Krakowie 2017Huczne powitanie Nowego Roku rozpoczęło się w czterech lokalizacjach równocześnie, dokładnie o godzinie 21.00. W tym roku miejski sylwester odbywał się na Rynku Głównym, Rynku Podgórskim, w alei Róż oraz po raz pierwszy w TAURON Arenie Kraków.

Rynkiem Głównym zawładnęły kobiety. Jako pierwsza wystąpiła tam Kasia Moś, która rozgrzała zgromadzonych znaną doskonale z finału konkursu Eurowizji piosenką „Flashlight”. Następnie na scenie pojawiła się Bovska, której „Kaktus” roztańczył publiczność. Gwiazdą wieczoru na scenie naprzeciw Wieży Ratuszowej była Natalia Nykiel, która specjalnie dla mieszkańców Krakowa zagrała koncert poza swoją oficjalną ogólnopolską trasą Total Tour 2017. Na finał imprezy krakowska didżejka Olivia zaserwowała uczestnikom solidną porcję ambitnej muzyki klubowej.

Po raz pierwszy krakowianie spędzali tę wyjątkową noc w TAURON Arenie Kraków. Imprezę otworzyli krakowski raper Szpak i Chory Band. Po nich na scenie pojawił się Rasmentalism, który zagrał utwory ze swoich dotychczasowych albumów i nadchodzącej płyty „Tango”. Następnie publiczność usłyszała duet Łona i Webber, którzy przy wsparciu zespołu The Pimps jeszcze przed północą podgrzali atmosferę do czerwoności. Już w Nowym Roku zabawę kontynuowano przy utworach Tego Typa Mesa –ostatniego wykonawcy wieczoru w TAURON Arenie Kraków.

Na Rynku Podgórskim gospodarzem imprezy był Wojciech Pijanowski, który zadbał o bardzo szczęśliwe przywitanie Nowego Roku. Przed występem popularnego prezentera, który przedstawił największe przeboje dla starszych i młodszych, raper L.U.C wraz z Krystyną Prońko udowodnili, że muzyka łączy pokolenia. Jeszcze wcześniej publiczność bawiła się do swingującego jazzu granego przez Boba Jazz Band, który porwał publiczność do tańca.

Sylwester w Krakowie 2017Swingujące i taneczne klimaty panowały także w nowohuckiej alei Róż. O rozruszanie publiczności zadbali Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, i Michał Wasilewski, znany jako dj Vasil, prezentując w „didżejskiej bitwie na utwory” taneczną muzykę rozrywkową różnych pokoleń. Następnie na scenie pojawili się Companions, a później Weronika Kowalska, Jacek Wojciechowski, Jan Nosal i Karol Polak – aktorzy Teatru Ludowego w Krakowie, którzy przy akompaniamencie Marcina Chatysa, Szymona Aleksandra Piotrowskiego i Macieja Salusa wykonali największe i niezapomniane przeboje polskich oraz zagranicznych gwiazd. Artyści przemienili nowohucką aleję Róż w… Aleję Hitów! Po nich na scenę powrócili Waldemar Domański i Michał Wasilewski, kończąc swój pojedynek na przeboje i wspólnie z publicznością witając Nowy Rok.

Nadejście Nowego Roku 2018 świętowano jednocześnie na czterech scenach. Zmianę daty podkreśliły wyjątkowe oprawy świetlne, które dodały czaru wszystkim życzeniom padającym podczas Sylwestra w Krakowie.

ip

fot. Sylwester w Krakowie 2017, autor: Alicja Wróblewska www.blackshadowstudio.com/materiały prasowe

Słowa kluczowe: sylwester w krakowie, sylwester 2017, zdjęcia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Strzelanina w szwedzkim mieście Malmö

Policja wyklucza zamach terrorystyczny.

Polecamy
Co się stało z 30 lutego?
Co się stało z 30 lutego?

Urodziłeś/aś się 29 lutego i narzekasz na to, że masz urodziny co cztery lata? Nie przejmuj się. Nie jest z tobą aż tak źle, bowiem okazuje się, że istnieli i tacy, którzy urodzili się 30 lutego.

Ruszył nowy portal informacyjny - POLIP.PL!
Ruszył nowy portal informacyjny - POLIP.PL!

Zapoznaj się z najnowszą propozycją spółki MindMedia, wydawcy m.in. dlaStudenta i dlaMaturzysty.

Ostatnio dodane
Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Kupony i kody rabatowe