Wiadomości - Artykuły

Bitomaty w Krakowie - ostatnio popularne, ale czy ekologiczne?

2022-11-02 14:20:13 | Kraków

Bitomaty w Krakowie

Bitomaty w Krakowie a ekologia

Wiele osób popiera idee kryptowalut i decentralizacji. Wszyscy w końcu lubią Torrenty, czyli systemy umożliwiające dzielić się plikami ludziom, a nie korporacjom. Bitomaty i kryptowaluty umożliwiają prywatność, bezpieczeństwo i niezależność od instytucji na szczycie których stoją ludzie.

W końcu, ludzie są tylko ludźmi, i są w stanie popełniać błędy lub nawet… doprowadzać do kryzysów ekonomicznych, manipulować informacjami i przywłaszczać sobie cudze środki.  Z tych względów, popularne ostatnio w Krakowie stały się bitomaty. Jednak, czy hype na bitomaty jest etycznie uzasadniony? Tzn. czy bitomaty są ekologiczne?

Czy kryptowaluty są ekologiczne?

Mówi się przecież, że kopanie kryptowalut jest bardzo energochłonne. Chociaż “mining” jest tylko jedną z dostępnych metod weryfikacji transakcji kryptowalutowych, jest to metoda używana przez twórców Bitcoin i Ethereum - dwóch wiodących kryptowalut.

Ważnym aspektem jest również wspieranie rodzimego rynku Bitcoin w Krakowie, szczególnie w obszarach nowych technologii, jakimi są chociażby bitomaty. Dlatego, w poniższym artykule dowiesz się też gdzie w Krakowie są głośne ostatnio bitomaty. Odpowiemy na pytanie: czy bitomaty w Krakowie są eko?

Gdzie znaleźć bitomaty w Krakowie?

W Krakowie możemy znaleźć następujące bitomaty. Przygotowaliśmy listę wszystkich tych miejsc:

Bitomat Kraków - na ulicy Długiej

Ten lokal z bitomatem jest dostępny całodobowo przez siedem dni w tygodniu, niezależnie od niedziel handlowych. Więc możesz skorzystać z niego w najbardziej pasującej Ci porze.

Punkt Bitomat Kraków z zaznaczonym wejściem

W razie czego, gdyby wystąpiłby problem z urządzeniem lub miałbyś problem ze znalezieniem bitomatu zachęcamy do skontaktowania się z działem support: +48 728 008 004. Konsultanci są dostępni od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 22:00.

Bitomat Kraków - w galerii M1

Aleja Pokoju 67, 31-580 Kraków

Punkt o nazwie Bitomat Kraków
znajduje się w galerii M1 na poziomie 0. Znajdziesz go zaraz przy wejścia w pobliżu MediaMarkt. Umożliwia szybką i prywatną wymianę kryptowalut na gotówkę bez zbędnych formalności.

Bitomat w mieście Kraków w galerii

Bitomat Kraków M1 - godziny otwarcia

Dostępny jest od soboty do środy w godzinach od 7:30 do 22:00.  W pozostałe dni w tygodniu, czyli od czwartku do piątku, galeria M1 jest czynna od 7:30 do 23:00.

Bitomat Kraków jaka jest prowizja?

Stereotypem jest, że prowizja w każdym bitomacie w Krakowie jest wysoka, ponieważ mimo że na świecie średnia wynosi ok. 7%, w bankomatach kryptowalut promocje pozwalają na zakup w granicach 0-2%. Aktualne ceny znajdziesz na stronie głównej Shitcoins.club.

Czy bitomaty w Krakowie i kryptowaluty mogą zużywać tyle energii elektrycznej, co całe kraje?

Bitcoin i inne kryptowaluty typu „proof-of-work” wymagają nakładów dużych ilości energii —  czasem więcej niż niektóre małe kraje — do wykonywania pracy związanej z kopaniem walut wirtualnych. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska:

Ile energii pochłania wydobycie Bitcoina, aby kupić go w bitomacie w Krakowie?

Według raportów Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index szacuje, że Bitcoin, najpowszechniej wydobywana sieć kryptowalut, zużyła około 85 terawatogodzin (TWh) energii elektrycznej (0,38% światowego zużycia energii elektrycznej) i około 218 TWh energii (0,13% światowego zużycia energii). produkcji) w miejscu produkcji — więcej niż w Belgii i Finlandii, przy użyciu najnowszych krajowych szacunków energetycznych z 2019 r.

Gdzie wydobywa się najwięcej bitcoinów na świecie?

- Największym krajem wydobycia bitcoinów są Stany Zjednoczone, które odpowiadają za 37,84% ich światowego wydobycia.

- Około 36 kiloton odpadów elektronicznych jest rocznie produkowanych jako produkt uboczny wydobywania bitcoinów.

- Niektóre kryptowaluty nie wykorzystują kopania, ale bitcoin raczej nie zmieni swojego algorytmu (z racji popularności tej kryptowaluty)

- Nie jest zaskoczeniem, że w Polsce nie wydobywa się wiele bitcoinów. Ma to związek z relatywnie wysokimi cenami energii. Mimo to, znaleźć tu można wielu inwestorów, o czym świadczą nowo postawione bitomaty w Krakowie.

Na całym świecie istnieje ponad 20 000 różnych kryptowalut i ponad 500 giełd. Żadne z raportów ani obliczeń zużycia energii w kryptowalutach nie uwzględniają energii zużytej na opracowanie nowych walut wirtualnych lub innych usług stworzonych z myślą o tej technologii.

Ethereum jest również dostępne w bitomatach w Krakowie. Ale czy jest bardziej ekologiczne?

Bitomaty w Krakowie umożliwiają zakup i sprzedaż nie tylko Bitcoin, USDT,  TRX, LTC, ale również - Ethereum (ETH).

Szacuje się, że Ethereum, druga co do wielkości sieć kryptowaluta, zużywa 62,77 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie, w oparciu o zużycie energii do 9 lipca 2022 r. - porównywalne ze zużyciem energii w Szwajcarii.
 
Przeciętna transakcja Ethereum wymagała 163 kilowatogodzin energii elektrycznej, czyli tyle samo energii, ile przeciętne gospodarstwo domowe w USA zużywa w ciągu 5,51 dnia. Warto dodać, że deweloperzy Ethereum stworzyli rozwiązanie, wdrażając mechanizm konsensusu proof-of-stake, ale pozostaje ono w fazie testów.

Ile energii elektrycznej zużywają inne kryptowaluty w bitomatach w Krakowie?

Chociaż nie ma bezpośredniego sposobu obliczenia, ile energii zużywa się do kopania bitcoinów i kryptowalut. Liczbę tę można oszacować na podstawie hashrate sieci i zużycia przez dostępne na rynku platformy wydobywcze.

Niektóre badania przeprowadzone przez Digiconomist, witrynę analizującą kryptowaluty, wskazują, że liczba ta wynosi 130,3 terawatogodzin, w oparciu o zużycie energii do 9 lipca 2022 r. Daje to około 1455,8 kilowatogodzin energii elektrycznej na transakcję, czyli tyle samo mocy zużywanej przez przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe w ciągu 49,9 dni.

Dlaczego kopanie kryptowalut wymaga energii?

Wydobywanie bitcoinów to zautomatyzowany proces walidacji transakcji bez interwencji zaufanych stron trzecich, takich jak banki. Sposób, w jaki zaprojektowany jest proces potwierdzania transakcji, zużywa duże ilości energii – sieć zależy od mocy obliczeniowej tysięcy maszyn górniczych. Ta zależność zapewnia bezpieczeństwo kryptowalutowych łańcuchów bloków, które wykorzystują konsensus w sprawie potwierdzenia pracy.

Czy kopanie kryptowalut może być ekologiczne?

Ilość energii zużywanej przez kopanie kryptowalut prawdopodobnie będzie się zmieniać w czasie, zakładając, że ceny i ilość użytkowników będą się zmieniać. Wydobywanie kryptowalut jest procesem konkurencyjnym: wraz ze wzrostem wartości nagrody za blok rośnie również zachęta do rozpoczęcia wydobycia.

Jaki ślad węglowy zostawiają kryptowaluty kupowane w bitomatach w Krakowie?

Digiconomist szacuje również, że sieć Bitcoin odpowiada za około 73 miliony ton dwutlenku węgla rocznie — tyle samo, ile generuje Turkmenistan. Na podstawie danych do 9 lipca 2022 r. wydobycie dla Ethereum generuje szacunkowo 35,4 miliona ton emisji dwutlenku węgla, tyle samo co Nowa Zelandia.

Czy kopanie kryptowalut może zużywać mniej energii?

Koparki kryptowalut na dużą skalę często znajdują się tam, gdzie energia jest tania i łatwo dostępna. Ale przetwarzanie transakcji kryptowalutowych nie musi być energochłonne.

Metoda proof-of-stake (PoS), czyli metoda potwierdzania transakcji kryptowalutowych jest alternatywą dla kopania kryptowalut, która nie wykorzystuje dużej mocy obliczeniowej. Uprawnienie do potwierdzania transakcji i obsługi sieci kryptograficznej jest zamiast tego przyznawane na podstawie ilości kryptowaluty, którą weryfikator „potwierdził”. Opracowywane są również inne metody, takie jak dowód historii, dowód upływu czasu, dowód wypalenia i dowód zdolności. Podczas gdy programiści ethereum określili swój cel, jakim jest wycofanie mechanizmu dowodu pracy, w społeczności bitcoin nie ma takiego celu.

W takim wypadku wspomóc mogą nas odnawialne źródła energii. Wiele firm zajmujących się pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych pracuje nad zupełnie nową technologią umożliwiającą ekologiczne wydobywanie walut wirtualnych.

Czy kryptowaluty i bitomaty w Krakowie są bardziej ekologiczne od tradycyjnej waluty?

Niektóre kryptowaluty kupowane w bitomatach w Krakowie mają duże zapotrzebowanie na energię, specjalne potrzeby sprzętowe i generują dużo odpadów. W tym sensie niektóre nie są przyjazne dla środowiska.

Należy jednak pamiętać o kosztach jakie ponosi środowisko oraz ile zużywa się energii na tworzenie i utrzymywanie waluty tradycyjnej naszego obecnego systemu bankowego, który zużywa zatrważające ilości energii. Okazuje się, że zużywają jeszcze większe pokłady energii niż kryptowaluty. Producenci w związku z tym muszą przystosować się do nowych norm: zarówno emisji jak i utylizacji odpadów. W związku z tą inicjatywą powstaje coraz więcej ekologicznych rozwiązań w świecie kryptowalut.

Kryptowaluty cały czas się rozwijają, i powstają takie projekty jak Chia, IOTA, Cardano, Nano, Solarcoin, Bitgreen i inne.

Skoro banki zużywają jednak więcej energii niż kryptowaluty, to być może, boom na bitomaty w Krakowie jest uzasadniony. Jeśli chcesz być eko - inwestuj w tzw. “green kryptowaluty”, które nie szkodzą środowisku.

Bitomaty w Krakowie - używaj, aby być bardziej ekologicznym

Po wprowadzeniu promocji 0% w bankomatach kryptowalut, coraz częściej wybieraną formą inwestowania w krypto jest obecnie właśnie bitomat. Jego największą zaletą jest, że jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań na rynku. Bitomaty w Krakowie to bardzo intuicyjne urządzenia dbające o twoją prywatność. Grupa Shitcoins.club jako największy operator tych urządzeń oferują dużą dostępność w Polsce. Oprócz funkcjonowania w największych miastach - takich jak Warszawa, Poznań oraz Kraków - firma posiada lokalizacje również  w miejscowościach takich  jak Tychy.

Bitomat Bitcoin zaprojektowany przez trzeciego największego operatora w Europie - Shitcoins.club

Bitomaty możesz zauważyć też na przykład w Toruniu, Szczecinie czy w Lublinie. Shitcoins.club oferuje liczne promocję które sięgają nawet do 3% taniej niż na giełdzie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę operatora Shitcoins.club lub zaobserwuj media społecznościowe, aby pozostawać na bieżąco.

Jak kupić lub sprzedać kryptowalutę z bitomatu Kraków?

Jak kupić kryptowalutę:

1. Na ekranie w bitomacie Kraków wybierz przycisk buy/kup.

2. W szczelinę bitomatu wsuń banknoty. Wcześniej przygotuj odliczoną kwotę. Możesz użyć wszystkich rodzajów banknotów, także nominału 500 zł

3. Zeskanuj lub wpisz kod QR z adresem Twojego portfela dla kryptowalut

4. Zobacz wyświetlone na ekranie dane. Sprawdź, czy zgadza się fee transakcyjny

Już gotowe! Wybrana waluta została przelana na Twój portfel. Szybko, łatwo i bezpiecznie

Jak sprzedać kryptowalutę:

1. Na ekranie urządzenia wybierz przycisk sell/sprzedaż.

2. Pojawi się adres naszego portfela w formie kodu QR. Możesz go zeskanować wprost z ekranu albo wydrukować jako wygodny paragon z numerem identyfikacyjnym transakcji

3. Przelej kryptowalutę na podany przez nas portfel.

4. Musisz chwilę zaczekać - transakcja musi zostać zaakceptowana

Bitomaty w Krakowie - podsumowanie

  • Bitomat w Krakowie w M1 -  Aleja Pokoju 67, 31-580 Kraków
  • Bitomat Kraków - ul. Długa 47, 31-147 Kraków (dostępny 24/7)

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera














Słowa kluczowe: bankomat kryptowalut, lokalizacje, gdzie są
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej
Światowy Dzień Własności Intelektualnej - święto wszelkiej twórczej działalności człowieka

Korzystamy z niej wszyscy, słuchając muzyki, oglądając filmy, korzystając z patentów czy know-how.

RestaurantWeek
RestaurantWeek zdradza, kim są i co jedzą Goście Festiwalu!

Z kim najczęściej wybierają się do restauracji? Jakie danie bije rekordy popularności?

Polecamy
List otwarty pierwszych dam Polski i Litwy w sprawie pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Co Agata Kornhauser-Duda i Diana Nausediene chciały w nim przekazać?

Candace Owens wywołała burzę "Nie popieram Georga Floyda. To żaden męczennik"

Prawicowa komentatorka nagrała prawie 20 minut swoich przemyśleń, które podzieliły internautów.

Ostatnio dodane
Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej
Światowy Dzień Własności Intelektualnej - święto wszelkiej twórczej działalności człowieka

Korzystamy z niej wszyscy, słuchając muzyki, oglądając filmy, korzystając z patentów czy know-how.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.