Sztuka
Energia wyobraźni / Polski surrealizm i realizm magiczny

Energia wyobraźni / Polski surrealizm i realizm magiczny

  • 2023-05-19, do 2023-06-09
  • wstęp wolny
  • Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2 , Kraków

Opis

Od 19 maja do 9 czerwca 2023 r. w Dworku Białoprądnickim przy ul. Papierniczej 2 w Krakowie będzie można podziwiać prace wybitnych polskich współczesnych artystów tworzących w nurcie surrealizmu i realizmu magicznego m.in.  Maji Borowicz, Arkadiusza Dzielawskiego, Zbigniewa Hinca, Jarosława Jaśnikowskiego,  Rafała Olbińskiego oraz Tomasza Sętowskiego.

Na wystawie zatytułowanej „Energia Wyobraźni” zostanie zaprezentowanych 26 niezwykłych dzieł sztuki oraz kilka rzeźb z brązu. Zdumiewa znakomity warsztat ich twórców, staranność, perfekcja wykonania, dbałość o detale oraz interesująca tematyka.

Dzieła, które powstały w nurcie surrealizmu i realizmu magicznego cieszą się rosnącym zainteresowaniem publiczności, ponieważ kierunki te wymagają od twórców nie tylko doskonałego warsztatu, lecz również ogromnej wyobraźni oraz kreatywności. 

Surrealizm i magiczny realizm - w  tych kilku słowach zawiera się całe bogactwo wyobraźni artystów, posiadających nieprzeciętny talent, potrafiących spojrzeć na świat w sposób zupełnie wyjątkowy. Zanurzając się we własnych fantazjach i wyobrażeniach tworzą dla widza alternatywne rzeczywistości rodem z filmu Avatar czy gry Wiedźmin.

Można zadać pytanie: gdzież znajdują się te alternatywne światy? Czy jeszcze należą do naszej galaktyki, czy może są znacznie dalej?

Światy: rzeczywisty i fantazji przenikają się wzajemnie i tylko od wrażliwości oraz wyobraźni odbiorcy zależy, w którym miejscu dostrzeże niewytyczone, subtelne granice między nimi.

Artyści:
Maja Borowicz
Wojciech Brewka
Dawid Czycz
Arkadiusz Dzielawski
Zbigniew Hinc
Jarosław Jaśnikowski
Anastazja Markowitch
Rafał Olbiński
Tomasz Sętowski
Dariusz Ślusarski
Jacek Walczak

 

OTWARCIE WYSTAWY: 19 maja 2023 r., g. 19.00 

Miejsce: Budynek Główny, Sala Złota, Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

Kuratorzy: Piotr Pątko, Dorota Halberda

Wystawa czynna: 19 maja – 9 czerwca 2023 r.

Polecamy
Ostatnio dodane