Sztuka
Aneta Śliwa „Hipnagogie"

Aneta Śliwa „Hipnagogie"

  • 2018-03-15, , godzina 18:00, do 2018-05-05
  • Galeria Lipowa 3, ul. Lipowa 3, Kraków

Opis

Patrząc na prace Anety Śliwy mamy wrażenie, że zostaliśmy wrzuceni w sam środek jakiejś odrealnionej rzeczywistości, gdzie człekopodobne istoty zamykane są w szklanych piramidach, a na talerzu lądują ceramiczne ślimaki w skorupkach. Naszym oczom ukazują się obrazy, które poprzez swoją strukturę i kolor przypominają o dalekich, egzotycznych pejzażach. A może to wizja erupcji wulkanu? A może… morze?

W swojej twórczości Artystka nawiązuje do zjawiska, które pojawia się w momencie zasypiania lub wybudzania – do omamów hipnagogicznych. Gdy nasz umysł zawiesza się między snem a jawą, dochodzi do tworzenia się wizji, które mogą być albo realistyczne albo zupełnieabstrakcyjne. Stąd w twórczości Anety Śliwy z jednej strony formy bezpośrednio nawiązujące do natury i otaczającego nas świata, a z drugiej te, w których nawiązania do rzeczywistości są ledwo zauważalne.

Za oknami już prawie wiosna, a w Galerii Lipowa 3 przyszedł czas na „sztukę młodych”. Zapraszam na wystawę prac krakowskiej rzeźbiarki i ceramiczki Anety Śliwy.

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

Ostatnio dodane
Behemoth
Behemoth promuje najnowszą płytę wystawą sztuki

Premierze albumu "I Loved You At Your Darkest" towarzyszy wystawa fotografii i obrazów.

Wystawy w ramach Festiwalu Conrada
Wystawy w ramach Festiwalu Conrada 2018 Kraków

Co czeka na fanów literatury i sztuk pięknych w tym roku?

Kupony i kody rabatowe