Dzieje się - Sztuka

Startuje Miesiąc fotografii w Krakowie

2020-06-23 13:43:49 | Kraków

Miesiąc Fotografii w Krakowie ruszy w weekend 26-27 czerwca, kiedy to otworzą się pierwsze wystawy festiwalu, które można będzie obejrzeć w galeriach. Od soboty 26 czerwca w Tytano (Dolnych Młynów 10) można zobaczyć premierowe projekty wyłonione w otwartym konkursie ShowOFF. Widzowie zobaczą osiem indywidualnych wystaw przygotowanych we współpracy z czworgiem kuratorów, uznanych specjalistów w dziedzinie sztuk wizualnych.

Również w najbliższą sobotę Karolina Gembara, autorka warsztatów fotografii partycypacyjnej dla migrantów, w siedzibie Fundacji Razem Pamoja (Józefińska 9) zaprezentuje efekty projektu performatywno-fotograficznego Ukłon. Ćwiczenia z gościnności z udziałem mieszkańców i mieszkanek Krakowa dotkniętych doświadczeniem migracji.

Wśród otwieranych wystaw Miesiąca Fotografii jest także wyróżniony w ubiegłorocznym Przeglądzie Portfolio projekt Złość piękności szkodzi Weroniki Perłowskiej. Prezentacja w Galerii Nośna (Zabłocie 9A) rozprawi się ze stereotypami na temat współczesnego feminizmu.

Wystawą Zygmunt Rytka. Do kogo należy kosmos? – obejmującą cykle fotograficzne 1980/1981 oraz Fotowizja, uzupełnione filmami Retransmisja i Fiat 126p – kurator Karol Hordziej przypomni okres stanu wojennego w Polsce oraz stosowane przez ówczesną władzę manipulacje medialnym przekazem. Fotografie obejrzymy od 26 czerwca w Hotelu Cracovia (al. Ferdynanda Focha 1).

Publiczny wizerunek korporacji i ich wpływ na nasze życie analizuje Tytus Szabelski, którego interaktywny, generatywny projekt AMZN zostanie prapremierowo ujawniony 26 czerwca w Galerii i.

Od 27 czerwca w Galerii Szara Kamienica (Rynek Główny 6) zwiedzający obejrzą pokaz Dyba Lach, Adam Lach. Ranne ptaki są nieufne, który jest efektem trzyipółletnich podróży dwojga dokumentalistów po Polsce „ciekawych czasów”. Ich efektem są teksty i fotografie, które złożyły się na wydaną w tym roku książkę Rewizje. Wystawa zaprezentuje wizualną część tego projektu.

Wawelskie przyjemności

Od najstarszych zabytków królewskiego wzgórza na wystawie Wawel zaginiony, przez reprezentacyjne komnaty polskich władców pod czujnym okiem biblijnych bohaterów zerkających z arrasów i rzeźbionych głów sali Poselskiej, po wielką konserwację zamku na przełomie XIX i XX wieku zaprezentowaną na ekspozycji Wawel odzyskany – kolejne wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu otwierają się dla zwiedzających. 

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie otwierają się 27 czerwca, Wawel odzyskany i Wawel zaginiony zapraszają od 29 czerwca.

ip
Fot: Materiały prasowe

 

Słowa kluczowe: Wystawy, program, galerie sztuki, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Daphnia giving birth
Polak zrobił najlepsze zdjęcie mikroskopowe świata

Fotografia rodzącej dafni autorstwa Marka Misia nagrodzona w konkursie Wiki Science Competition.

Maszyna szyfrująca zwana Enigmą do zobaczenia w Polsce

Enigma z londyńskiego Instytutu Piłsudskiego trafi do Muzeum Historii Polski.

Alternatywne postacie Disney Marvel
Z "Krainy lodu" do "Avengers" - zobacz wspaniałe przeróbki artysty [FOTO]

Z bajek Disneya krótka droga do filmów z MCU.

Polecamy
Polski Renoir – „Weiss w Akademii”
Polski Renoir – „Weiss w Akademii” Kraków

W październiku została otwarta wystawa „Weiss w Akademii”. Do stycznia będziemy mogli podziwiać przeszło 60 lat pracy artystycznej Wojciecha Weissa.

Zobacz najlepsze prace dyplomowe ASP w Polsce
Zobacz najlepsze prace dyplomowe ASP w Polsce

Już 17 lipca w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku zostanie otwarta VII Ogólnopolska Wystawa Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych

Polecamy
Ostatnio dodane
Daphnia giving birth
Polak zrobił najlepsze zdjęcie mikroskopowe świata

Fotografia rodzącej dafni autorstwa Marka Misia nagrodzona w konkursie Wiki Science Competition.

Maszyna szyfrująca zwana Enigmą do zobaczenia w Polsce

Enigma z londyńskiego Instytutu Piłsudskiego trafi do Muzeum Historii Polski.