Dzieje się - Sztuka

Startuje Miesiąc fotografii w Krakowie

2020-06-23 13:43:49 | Kraków

Miesiąc Fotografii w Krakowie ruszy w weekend 26-27 czerwca, kiedy to otworzą się pierwsze wystawy festiwalu, które można będzie obejrzeć w galeriach. Od soboty 26 czerwca w Tytano (Dolnych Młynów 10) można zobaczyć premierowe projekty wyłonione w otwartym konkursie ShowOFF. Widzowie zobaczą osiem indywidualnych wystaw przygotowanych we współpracy z czworgiem kuratorów, uznanych specjalistów w dziedzinie sztuk wizualnych.

Również w najbliższą sobotę Karolina Gembara, autorka warsztatów fotografii partycypacyjnej dla migrantów, w siedzibie Fundacji Razem Pamoja (Józefińska 9) zaprezentuje efekty projektu performatywno-fotograficznego Ukłon. Ćwiczenia z gościnności z udziałem mieszkańców i mieszkanek Krakowa dotkniętych doświadczeniem migracji.

Wśród otwieranych wystaw Miesiąca Fotografii jest także wyróżniony w ubiegłorocznym Przeglądzie Portfolio projekt Złość piękności szkodzi Weroniki Perłowskiej. Prezentacja w Galerii Nośna (Zabłocie 9A) rozprawi się ze stereotypami na temat współczesnego feminizmu.

Wystawą Zygmunt Rytka. Do kogo należy kosmos? – obejmującą cykle fotograficzne 1980/1981 oraz Fotowizja, uzupełnione filmami Retransmisja i Fiat 126p – kurator Karol Hordziej przypomni okres stanu wojennego w Polsce oraz stosowane przez ówczesną władzę manipulacje medialnym przekazem. Fotografie obejrzymy od 26 czerwca w Hotelu Cracovia (al. Ferdynanda Focha 1).

Publiczny wizerunek korporacji i ich wpływ na nasze życie analizuje Tytus Szabelski, którego interaktywny, generatywny projekt AMZN zostanie prapremierowo ujawniony 26 czerwca w Galerii i.

Od 27 czerwca w Galerii Szara Kamienica (Rynek Główny 6) zwiedzający obejrzą pokaz Dyba Lach, Adam Lach. Ranne ptaki są nieufne, który jest efektem trzyipółletnich podróży dwojga dokumentalistów po Polsce „ciekawych czasów”. Ich efektem są teksty i fotografie, które złożyły się na wydaną w tym roku książkę Rewizje. Wystawa zaprezentuje wizualną część tego projektu.

Wawelskie przyjemności

Od najstarszych zabytków królewskiego wzgórza na wystawie Wawel zaginiony, przez reprezentacyjne komnaty polskich władców pod czujnym okiem biblijnych bohaterów zerkających z arrasów i rzeźbionych głów sali Poselskiej, po wielką konserwację zamku na przełomie XIX i XX wieku zaprezentowaną na ekspozycji Wawel odzyskany – kolejne wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu otwierają się dla zwiedzających. 

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie otwierają się 27 czerwca, Wawel odzyskany i Wawel zaginiony zapraszają od 29 czerwca.

ip
Fot: Materiały prasowe

 

Słowa kluczowe: Wystawy, program, galerie sztuki, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Dizajn na fali
Rusza Cykl "Dizajn na fali" z myślą o studentach Kraków

Pierwsze spotkanie odbędzie już 20 marca!

Polecamy
OgrÃłd rozkoszy ziemskich
"Ogród rozkoszy ziemskich" - poznajcie zawiłą symbolikę obrazu Hieronima Boscha [WIDEO]

To najbardziej znane i tajemnicze dzieło niderlandzkiego artysty.

Śmierć i Åźycie, Gustav Klimt
"Śmierć i życie" - fundamentalne tematy w obrazie Gustava Klimta

Dzieło musiało mieć dla niego wyjątkowe znaczenie, skoro po kilku latach zdecydował się na przemalowanie go pod wpływem aktualnych przeżyć.

Polecamy
Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Dizajn na fali
Rusza Cykl "Dizajn na fali" z myślą o studentach Kraków

Pierwsze spotkanie odbędzie już 20 marca!

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.