Dzieje się - Sztuka

"Lato z Wajdą" - promocyjne ceny biletów

2019-07-23 13:26:52 | Kraków

Wystawę WAJDA, która została poświęcona historii i twórczości Andrzeja Wajdy można teraz zobaczyć w promocyjnej cenie. Posiadacze Karty Krakowskiej obejrzą ekspozycje za 1 zł. Wystawę WAJDA można zobaczyć w Muzeum Narodowym w Krakowie do 8 września. 

Andrzej Wajda

- Cieszę się, że Muzeum Narodowe w Krakowie stworzyło tak niekonwencjonalną, multimedialną i narracyjną wystawę poświęconą twórczości Andrzeja Wajdy, którą teraz posiadacze Karty Krakowskiej będą mogli obejrzeć za symboliczna złotówkę. I właśnie po to został wprowadzony program Karty Krakowskiej. Biało niebieska karta z Lajkonikiem ma być przepustką do wielu instytucji - sportu, kultury i wielu innych. Wakacje to czas na nadrobienie wszelkich zaległości kulturalnych więc jestem przekonany, że krakowianie z chęcią wybiorą się na tę wystawę. To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia, wspólna inicjatywa miasta i Muzeum Narodowego – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Do kina i na wystawę

Tańszy bilet można też zdobyć przy okazji wizyty w kinie. "Lato z Wajdą" współtworzą też kina studyjne. Od 26 lipca do końca trwania wystawy (8 września) widzowie z biletami zakupionymi w jednym z krakowskich kin: Kino Agrafka, Kino Kika, Kino Pod Baranami, Kijów.Centrum i Kino Mikro będą mogli zobaczyć ekspozycję WAJDA za 1zł.  Trzeba tylko przy kasie MNK pokazać kinowy bilet zakupiony po 26 lipca. - Wystawa WAJDA to pierwsza tego rodzaju monograficzna wystawa o reżyserze w Polsce i jedno z najważniejszych przedsięwzięć Muzeum Narodowego w Krakowie w tym roku. Immersyjna, multimedialna formuła w połączeniu z ponad tysiącem obiektów związanych z twórczością Andrzeja Wajdy wciąga odwiedzających w filmowy mikroświat i pozwala doświadczyć magii kina. Chcąc uatrakcyjnić naszą wakacyjną ofertę dla odwiedzających i zadbać o to, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w tej wyjątkowej ekspozycji ruszamy z kampanią „Lato z Wajdą” – obniżamy bilety wstępu na wystawę i zapraszamy do udziału w nowych wydarzeniach dodanych do programu działań towarzyszących – mówi Kamila Hyska, koordynatorka wystawy w MNK.

Kino plenerowe i rozmowy w ogrodzie

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie są "Akorzy Wajdy", czyli cykl projekcji filmowych i spotkań z współpracownikami Andrzeja Wajdy. Widzowie dowiedzą się więcej o życiu reżysera od Krystyny Jandy, Andrzeja Seweryna, Olgierda Łukaszewicza, Mai Komorowskiej, Anny Seniuk i Krystyny Zachwatowicz-Wajdy. - Te spotkania w sposób szalenie istotny pokazują to, co jest sednem wystawy WAJDA, czyli rozpoznawanie człowieka w artyście i artysty w człowieku. Tylko przez bezpośredni kontakt z najbliższymi współpracownikami Andrzeja Wajdy możemy poznać jego drugą, pozafilmową twarz. Do udziału w spotkaniach udało się zaprosić naprawdę wybitne nazwiska, dzięki którym obraz Mistrza jest nie tylko uzupełniony, ale w satysfakcjonujący sposób dopełniony – mówi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy, prowadzący spotkania z cyklu „Aktorzy Wajdy”.

Filmowe projekcje odbędą się pod hasłem "Wielka literatura na ekranie". Udział w spotkaniach i projekcjach, które odbędą się w Ogrodzie Pawilonu Józefa Czapskiego, jest bezpłatny.

Program


4.08: Oto Polska

godz. 19.00: spotkanie z Andrzejem Sewerynem
Prowadzenie: Łukasz Maciejewski
godz. 20.30: pokaz filmu „Pan Tadeusz”

9.08: Śmierć w Brzezinie

godz. 19.00 spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem
Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
godz. 20.30: pokaz filmu „Brzezina”

18.08: W gąszczu tataraku. Przekraczając granice fikcji

godz. 19.00 spotkanie z Krystyną Jandą i Krystyną Zachwatowicz-Wajdą
Prowadzenie:  Łukasz Maciejewski
godz. 20.30: projekcja filmu „Tatarak”


25.08: W poszukiwaniu utraconego czasu. Panny z Wilka w Krakowie

godz. 19.00 spotkanie z Mają Komorowską, Anną Seniuk, Krystyną Zachwatowicz-Wajdą
Prowadzenie: Łukasz Maciejewski
godz. 20.30: pokaz filmu „Panny z Wilka”

Wstęp na wydarzenia towarzyszące wystawie WAJDA jest bezpłatny.

ip/PS

fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: promocja, wystawa, kino plenerowe, spotkanie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Dizajn na fali
Rusza Cykl "Dizajn na fali" z myślą o studentach Kraków

Pierwsze spotkanie odbędzie już 20 marca!

Polecamy
„Słońce majowe JÃłzef Mehoffer
"Słońce majowe" - Józef Mehoffer namalował wszystko czego trzeba, by wypocząć

Poetycki tytuł potęguje wrażenie pięknego, wiosennego dnia.

Wassily Kandinsky ŻÃłłty czerwony niebieski
Wassily Kandinsky i obraz "Żółty - czerwony - niebieski" od muzycznej strony

Czy obraz można usłyszeć? Czy można namalować dźwięk?

Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Dizajn na fali
Rusza Cykl "Dizajn na fali" z myślą o studentach Kraków

Pierwsze spotkanie odbędzie już 20 marca!

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.