Baza organizacji
 Samorząd Studentów Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. F. Modrzewskiego, Kraków

Samorząd Studentów Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. F. Modrzewskiego - Kraków

  • ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, p. 043, Kraków
  • +48122524510
  • 12 252 45 10
  • http://www.samorzad.ksw.edu.pl

Opis

Bo najważniejszy jest student

To zdanie od kilku lat przyświeca działalności Samorządu Studentów Krakowskiej Szkoły Wyższej. Wszelkiego rodzaju działania, zarówno na polu pomocy w codziennym życiu studenckim, jak i na obszarze kulturalnym są bowiem nakierowane na naszych studentów.

Mimo krótkiej historii działalności Samorządu KSW udało się wypracować system i standardy, których nie powstydziłaby się żadna uczelnia. Przede wszystkim stawiamy na „otwarte drzwi" naszego pokoju. Doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę, że wielu rzeczy nie zauważamy, wiele sytuacji nas omija lub nie dotyczy. Naszą misją jest pomagać w sprawach regulaminowych, wyjaśniać kontrowersyjne sytuacje, wstawiać się za studentami i dawać im rzeczywiste argumenty, by ich sprawy były należycie rozpatrywane. Nasze „otwarte drzwi" to również doskonała okazja do wspieranie inicjatyw studenckich oraz angażowania studentów w działalność na rzecz uczelni podczas organizowanych przez nas imprez okolicznościowych, czy corocznych Juwenaliów.

Nasza uczelnia to 7 wydziałów, i ponad 19 tysięcy studentów, nie trudno się domyślić, że przy takich wartościach nieuporządkowana praca Samorządu nie miałaby najmniejszego sensu. Dlatego też powołaliśmy do życia 5 komisji, których zakres działań jest ściśle określony, a osoby zajmujące się poszczególnymi z nich są odpowiednio kompetentne. Takie rozwiązanie pozwoliło nam przede wszystkim zaprowadzić porządek wśród nas samych, gdyż oprócz przedsięwzięć wspólnych - okolicznościowych, każdy z nas ma swoje zadania w związku z przynależnością do danej komisji. To również jest ułatwieniem dla studentów Krakowskiej Szkoły Wyższej, gdyż bez problemu wiedzą do kogo się zwrócić z danym problem, czy pomysłem. Wszystkie niezbędne informacje na temat komisji znajdują się na naszej stronie internetowej, www.samorzad.ksw.edu.pl , której przejrzystość umożliwia szybkie znalezienie odpowiedniej komisji, osoby oraz kontaktu z nią.

Działają zatem Komisja ds. Informacji i Promocji, której głównym zadaniem jest dostarczanie studentom informacji na temat prac oraz projektów Samorządu. Z kolei Komisja ds. Współpracy z Zagranicą ma zająć się prowadzeniem dialogu oraz utrzymywaniem kontaktu ze studentami zagranicznymi przebywającymi w naszej uczelni. Ponadto powołano Komisje ds. Kultury, której działalność skupia się wokół organizowania szeroko rozumianego życia studenckiego (koncerty, wystawy, itp.) oraz Komisję ds. Nauki i Dydaktyki. Jej zadaniem jest czuwanie nad sprawnym działaniem kół naukowych. Swoje prace rozpoczęła również Komisja ds. Bezpieczeństwa, która zajmuje się koordynowaniem prac Samorządu w ramach Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa. Jej prace ściśle związane są ze współpracą z Krakowską Komendą Policji oraz Pełnomocnikiem Kanclerza ds. Bezpieczeństwa.

Powstanie tych komisji nie jest jednak tylko ułatwieniem prac Samorządu, czy wprowadzeniem przejrzystości w jego działaniach. Fundamentalną podstawą ich istnienia jest zachęcenie studentów do podjęcia aktywnej pracy w ramach Samorządu Studentów Krakowskiej Szkoły Wyższej. Jest to ponadto szansa, by zarówno w rzeczywisty sposób kreować nowy wizerunek Samorządu, a tym samym naszej uczelni, jak i wprowadzić powiew świeżości. Nowi ludzie, to przede wszystkim nowe pomysły, które mogą doprowadzić do zmian oraz pokazać inne spojrzenie na sprawy dotyczącego wszystkich studentów KSW. Powołanie do życia owych komisji to zatem również podpisanie się pod zasadą „otwartych drzwi".

Bo najważniejszy jest student z tą myślą działamy także na wspólnym gruncie krakowskich uczelni. Współpraca z innymi uczelniami w Krakowie jest dla nas równie istotna, jak praca w murach KSW. Wiemy, że studenci tworzą niepowtarzalną grupę mieszkańców tego miasta. Wiemy, że grupa ta to tak naprawdę wielka rodzina, a uczelnia w której się kształcimy, to tylko jeden z elementów naszego studenckiego życia. Niejednokrotnie przyjaźnimy się, bawimy na imprezach, czy doszkalamy na kursach wspólnie. Dostrzegając to Samorząd Studencki KSW silnie bierze udział w życiu Porozumienia Uczelni Krakowa, Parlamencie Studentów RP

Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w Samorząd Studentów Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. F. Modrzewskiego.

Zdjęcia, galeria zdjęć

Nie posiadamy obecnie zdjęć z Samorząd Studentów Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. F. Modrzewskiego.
Baza organizacji w Krakowie
Samorząd Studentów Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. F. Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, p. 043, Kraków

Logo  Samorząd Studentów Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. F. Modrzewskiego

Studenckie Radio Frycz

ul. Lipowa 4, Kraków

Logo  Studenckie Radio Frycz

Akademicki Klub Podwodny Krab AGH

Ul. Reymonta 17, Kraków

Logo Akademicki Klub Podwodny Krab AGH

BEST

Gramatyka 8A/315, Kraków

Logo BEST

Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ

Rynek Główny 34, III p., Kraków

Logo Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ

Krakowski Yacht Club AGH

ul. Czarnowiejska 32a, Kraków

Logo Krakowski Yacht Club AGH

Radio "Nowinki" Politechniki Krakowskiej

ul. Skarżyńskiego 7/6, Kraków

Logo Radio "Nowinki" Politechniki Krakowskiej

Radio1.7

ul. Rostafińskiego 10, Kraków

Logo Radio1.7

Polecamy
Ostatnio dodane
Sukcesy reprezentacji Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim [FOTO]

Polska reprezentacja udowodniła swoją siłę podczas Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar!

Centrum Symulacji Medycznej WUMed
Krok milowy w dydaktyce. Centrum Symulacji Medycznej WUMed otwarte!

W Centrum Symulacji Medycznej odbywać będą się zajęcia dydaktyczne - ćwiczenia w tzw., w warunkach symulacji medycznej.

Popularne
XXVI OgÃłlnopolskie Targi Edukacja 2024
Zbliżają się XXVI Ogólnopolskie Targi "Edukacja 2024" w Katowicach

Targi te które z pewnością pomogą młodym ludziom w wyborze dalszego kierunku kształcenia i sposobu na życie.