Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Różne rodzaje zakwaterowania dla studentów

2021-04-07 13:56:25 | Kraków

Zastanawiasz się, jaki rodzaj zakwaterowania wybrać w przyszłym roku akademickim? Niezależnie od tego, czy jesteś świeżo upieczonym studentem i szukasz wskazówek, czy masz już doświadczenie na tym polu i chcesz zmienić lokum, masz kilka możliwości. Poniżej przedstawiliśmy najważniejsze informacje dotyczące rodzajów zakwaterowania dla osób pobierających wyższe wykształcenie.

akademik studenckiUczelniany akademik

Jeśli jesteś na pierwszym roku studiów, wybór akademików należących do uniwersytetu jest jedną z najłatwiejszych i najwygodniejszych opcji. W zależności od miasta, gdzie się uczysz, istnieje duża szansa, że zakwaterowanie będzie znajdować się na terenie kampusu lub bardzo blisko niego. Tego typu zakwaterowanie jest również zwykle najtańsze.

Wygoda geograficzna to coś, do czego naprawdę musisz dążyć, zwłaszcza jeśli wybierasz się na pierwszy rok. Możesz nie myśleć, że 40-minutowe dojazdy do uczelni brzmią teraz zbyt wyczerpująco, ale poczekaj, aż wszystko się zacznie – wstawanie rano na wykłady, spotkania z przyjaciółmi przy kawie lub drinku w weekendy, dojazd na stację kolejową w celu odwiedzenia rodziców na weekend lub na jednodniową wycieczkę – przy takim natłoku zajęć, czas dotarcia na zajęcia, zacznie mieć dla Ciebie niebywałe znaczenie.

Prywatny akademik

Tam, gdzie tradycyjne akademiki mają tendencję do oferowania podstawowych rzeczy, te prywatne nie mają sobie równych w zapewnianiu najnowocześniejszych udogodnień i korzyści dla studentów. Mówiąc o tych drugich, nie mamy na myśli jedynie superszybkiego Wi-Fi i ogólnodostępnych telewizorów - powinny one być obecnie oferowane w każdym przyzwoitym akademiku. Chodzi o siłownie, sale gier, sale kinowe, stylowe pomieszczenia ogólnodostępne, wygodne obszary do nauki itd.

akademik studenckiŹródło: https://livinnxpoland.pl/

Jeśli chodzi o pomieszczenia mieszkalne, w zależności od budynku może być kilka opcji do wyboru:

  • pokój kilkuosobowy (który będziesz dzielić z trzema do pięciu innych studentów) - świetnie nadaje się do nawiązywania nowych znajomości i zabawy,
  • pojedynczy pokój – idealny wybór dla osób ceniących własną przestrzeń lub potrzebujących ciszy i spokoju do nauki na studiach.

Kolejną dużą zaletą prywatnych akademików jest jakość i styl wyposażenia oraz ogólna estetyka wnętrz. Może to zabrzmieć trochę powierzchownie, ale tak nie jest: przemyślane projektowanie pomieszczeń, może uczynić studenta szczęśliwszym i bardziej produktywnym, co jest kluczem do efektywnego spędzania czasu na uniwersytecie i osiągania sukcesów akademickich.

Jeśli chodzi o lokalizację, może się to różnić w zależności od dostawcy, ale najlepsze domy studenckie znajdują się w odległości krótkiego spaceru od uniwersyteckich kampusów.

Podsumowanie

Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, która konfiguracja będzie dla Ciebie najlepsza. Nie ma złego wyboru, o ile jesteś zadowolony i czujesz się naprawdę komfortowo w wybranym przez siebie mieszkaniu.

Mimo wszystko można spokojnie stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem są prywatne, specjalnie zbudowane akademiki dla studentów. Jest to efekt połączenia wygody, stylu, bezpieczeństwa i komfortu, zatem warto się nad nimi zastanowić.

Artykuł Partnera

fot. materiały livinnxpoland.pl

Słowa kluczowe: livinnxpoland.pl, pokoje, oferty, na wynajem, mieszkanie studenckie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
narty dla studentÃłw
Tani wyjazd na narty dla studentów

Przedstawiamy kilka tipów aby narty stały się aktywnością w sam raz na studencką kieszeń.

Studencki obÃłz Åźeglarski
Studenckie obozy żeglarskie. Powody, dla których warto z nich skorzystać

Co sprawia, że obozy studenckie tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem? Poznaj najważniejsze powody.

Allegro Smart! Student
Wygodny pokój dla studenta? Poznaj te triki!

Dowiedz się, jak bardzo może ci pomóc usługa Allegro Smart! Student przygotowana specjalnie dla ciebie!

Polecamy
Kim jest promotor i jaka jest jego rola?

Praca dyplomowa nie napisze się sama, jednak pamiętajmy, że jest ktoś, kto powinien nas wspierać.

Kiedy odbywają się egzaminy na studiach?

Każdy przedmiot na studiach trzeba zaliczyć. Dowiedz się, kiedy odbywają się egzaminy, jak zdobyć zaliczenie i czy można poprawiać oceny!

Polecamy
Ostatnio dodane
narty dla studentÃłw
Tani wyjazd na narty dla studentów

Przedstawiamy kilka tipów aby narty stały się aktywnością w sam raz na studencką kieszeń.

Studencki obÃłz Åźeglarski
Studenckie obozy żeglarskie. Powody, dla których warto z nich skorzystać

Co sprawia, że obozy studenckie tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem? Poznaj najważniejsze powody.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.