Sport akademicki - Studia

Bieg AGH 2019 - informacje o wydarzeniu

Biegi w Krakowie i integracja mieszkańców

2019-06-04 09:35:43 | Kraków

8 czerwca 2019 roku odbędzie się kolejna edycja mającej już 7 lat inicjatywy. Bieg AGH organizowany jest przez Fundację AGH, Akademicki Związek Sportowy AGH oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Impreza ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz integrację studentów, mieszkańców Krakowa oraz fanów biegania z całej Polski. Dodatkowo, dzięki współpracy z fundacją DKMS, poruszone zostaną ważne tematy, takie jak ratowanie chorych na białaczkę i inne nowotwory krwii.

Logo Biegu AGH 2019

Trasa biegu

Trasa Biegu AGH 2019 jest bardzo łatwa i jest odpowiednia dla profesjonalnych biegaczy jak i amatorów, lubiących spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Trasa biegu AGH 2019

Trasa została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach PZLA. Odległość startu od mety – poniżej długości połowy trasy (odległość = 0 metrów), różnica wysokości Mety względem Startu wynosi 0 metrów (max -10 metrów), pomiar skalibrowanym kołem mierniczym.

Trasa biegu tradycyjnie rozpoczyna się i kończy na terenie AGH, biegnie poprzez ulicę Reymonta, potem ulicą Reymana, następnie wokół Błoń – powrót na ul. Reymonta przez Reymana.

Jak wziąć udział?

Uczestnikami biegów AGH mogą być osoby, które najpóźniej dnia 8 czerwca 2019 roku ukończą 16 lat (nie trzeba być studentem AGH, by wziąć udział w biegu). Zawodnicy niepełnoletni mogą wystartować za pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Limit czasu 1 godzina 30 minut dla dystansu 10 km, 45 minut dla dystansu 5 km.

Zapisy odbywać się będą w biurze zawodów w dniach 6-8 czerwca. Opłata startowa wynosi 80 zł. Biuro Zawodów w dniach 6-7 czerwca  będzie mieściło się w „Fundacji dla AGH” (ul. Czarnowiejska 50b/2), w dniu 8 czerwca na terenie „Dnia AGH” (korty tenisowe przy ul. Rostafińskiego).

Pakiety startowe będą wydawane 06.06. i 07.06.2019 (czwartek, piątek) w ogródku Klubo-księgarni Microscup (ul. Czarnowiejska 50b, 30-054 Kraków) w godzinach od 9:00-15:00. Pakiety startowe będzie można również odbierać w dniu zawodów przy ul. Rostafińskiego 2 (teren Dnia AGH), w godzinach 11.00-15.00.

Godzina 15.00 w dniu 8.06.2018 jest ostateczną godziną zamknięcia biura zawodów. Osoby które nie zdążą odebrać pakietu startowego przed godziną 15.00 nie będą dopuszczone do udziału w zawodach.

Nagrody

Każdy uczestnik, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzcy kategorii OPEN oraz AGH na dystansach 5km i 10km, w osobnej klasyfikacji kobiet i mężczyzn otrzymają następujące nagrody pieniężne:

Kategoria OPEN AGH – K, M

  • 1 miejsce 200 zł
  • 2 miejsce 150 zł
  • 3 miejsce 100 zł

Kategoria OPEN – K, M

  • 1 miejsce 250 zł
  • 2 miejsce 200 zł
  • 3 miejsce 150 zł

Rozdanie nagród przewidziane jest około godziny 18:00.

Dodatkowe informacje

Biegi AGH odbędą się w dniu 8 czerwca 2019 roku o godz. 16.00. Start i meta przy ul. Reymonta 23 (na wysokości Wydziału Odlewnictwa AGH). Biegi zostaną organizowane w ramach obchodów Dnia AGH na dystansach 5 km i 10 km. Honorowym patronem biegu jest: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Bieg pod patronatem Jego Magnificencji prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki.

Organizator zapewnia posiłek regeneracyjny po biegach. Do odbioru na terenie Dnia AGH (ul. Rostafińskiego 2) – w namiotach gastronomicznych.

Każdy z uczestników będzie miał możliwość skorzystania z depozytu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w depozycie. Depozyt znajduje się na terenie Dnia AGH (ul. Rostafińskiego 2).

Istnieje możliwość skorzystania z szatni i pryszniców – Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH (ul. Piastowska 26a).

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa do udziału w Biegu. To niezapomniane emocje i wspomnienia. Przyjdź razem ze znajomymi  i spędźcie ten czas aktywnie, przy okazji świetnie się bawiąc!

Do zobaczenia!

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Trasa, Data, Zapisy, Nagrody, Regulamin, Akademia Górniczo Hutnicza
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Bieg AGH 2019 - informacje o wydarzeniu Kraków

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zaprasza do udziału w wyjątkowej imprezę sportowej! Poznajcie trasę, zasady i możliwe nagrody.

Polecamy
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

XX Dzień Mechanizatora i Absolwenta na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie! Kraków

Gotowi na wyjątkowe zawody w rolniczym stylu? Poznajcie szczegóły!

Polecamy
Ostatnio dodane
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Popularne
Jak zdobyć dotacje lub wsparcie finansowe na projekty naukowe, artystyczne czy społeczne?
Jak zdobyć dotacje lub wsparcie finansowe na projekty naukowe, artystyczne czy społeczne?

Zobacz, co trzeba zrobić, aby darczyńcy sfinansowali projekt.

Niezbędnik studenta - co musisz wiedzieć przed pÃłjściem na studia?
Niezbędnik studenta - co musisz wiedzieć przed pójściem na studia?

Do rozpoczęcia roku akademickiego zostały dwa tygodnie!