Koncert
Testament + Exodus + Heathen

Testament + Exodus + Heathen

  • 2022-07-11
  • Klub Studio, Kraków

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 69.

fot. Justyna Kamińska

Wystąpili

Opis

Amerykańscy giganci thrash metalu wracają do Europy w ramach letniej trasy koncertowej! Testament przyjedzie do naszego kraju, by promować swój najnowszy album “Titans Of Creation”, który ukazał się w 2020 roku od Nuclear Blast Records. Zespół zagra w Krakowie w towarzystwie znakomitych gości: Exodus oraz Heathen.

TESTAMENT (USA) thrash metal:
Testament pamięta wizyty w Polsce i gorące przyjęcie przez polskich fanów. Kawałek "Nostrovia" z płyty "Demonic" nie wziął się znikąd. Lata mijają, a miłość rodzimych maniaków technicznego thrashu do powstałej w 1987 roku formacji z Kalifornii nie słabnie.

W kapeli z Bay Area pierwsze skrzypce wciąż grają – jeden z najlepszych thrashowych wokalistów w historii gatunku, Chuck Billy, znakomity gitarzysta i kompozytor Eric Peterson, a od 2005 roku ponownie jeden z najlepszych metalowych gitarzystów solowych, Alex Skolnick. Słychać ich na genialnych płytach Testament – "The Legacy", "New Order", czy "Practice What You Preach". Wprawdzie w 2022 roku odszedł genialny pałker Gene Hoglan, ale zanim pożegnał się z legendą thrashu, nagrał z nią kapitalny album "Titans Of Creation" (2020), który dotarł do trzeciej pozycji na liście niemieckiej i siódmej na polskim OLIS-ie.

EXODUS (USA) thrash metal:
Jedna z największych legend thrashu narodziła się w 1979 roku w thrashowym mateczniku, Bay Area w Kalifornii. Exodus nagrał pomnikowe płyty w gatunku. Choć niejednokrotnie musiał przeskakiwać kłody rzucane pod nogi przez życie, przetrwał w świetnej kondycji.

Od lat nie ma wśród nas niezapomnianego Paula Baloffa, który swoją charyzmę przelał na klasyk klasyków, debiutancki album "Bonded By Blood", ale wciąż działają w Exodus muzycy, którzy byli w zespole w czasach, gdy thrash rządził w światowym metalu, Gary Holt, Tom Hunting oraz następca Paula, Steve "Zetro" Souza. Nie można zapomnieć, że Kirk Hammett, zanim zdobył szczyty z Metallicą, grał właśnie w Exodus.

Kapela nie tylko wypracowała swój charakterystyczny styl, lecz również stworzyła kamienie milowe thrash metalu – debiut, "Pleasures Of The Flesh" i "Fabulous Disaster", a także ma na koncie niezapomniane trasy koncertowe, jak choćby legendarna z Venom i Slayer w latach 80. Od 2005 roku Exodus gra z Jackiem Gibsonem na basie i Lee Althusem na drugiej gitarze, który jednocześnie jest członkiem innej thrashowej legendy, zaprzyjaźnionego Heathen. Drugi gitarzysta tej kapeli, Kragen Lum, zastępował Gary'ego, gdy ten jeździł po świecie ze Slayer. Jeśli o kłodach była mowa, kilkanaście miesięcy temu Tom Hunting musiał stoczyć ciężką walkę z nowotworem. Szczęśliwie wyszedł z niej zwycięsko i jego grę słychać na jedenastej płycie. 

HEATHEN (USA) thrash metal:
Heathen istnieje z przerwami od 1984 roku i cieszy się zasłużoną estymą na thrash metalowej scenie. Od 1993 do 2001 roku Heathen nie funkcjonował, ale w pierwszym okresie działalności kapela założona przez Lee Althusa (także Exodus) nagrała dwa kapitalne albumy, "Breaking The Silence" i "Victims Of Deception", pojawiała się w kultowym programie "MTV Headbanger's Ball" oraz koncertowała między innymi z Megadeth i Kingiem Diamondem.

Po reaktywacji w 2001 roku Heathen wydał tylko dwa albumy, "The Evolution Of Chaos" oraz wydany w 2020 roku "Empire Of The Blind" (gościnnie pojawiają się na nim Gary Holt i Rick Hunolt, obecny i były gitarzysta Exodus). Udowodnili nimi, że techniczny thrash metal ma się dobrze, a na koncertach wciąż doskonale dają radę. O tym, że Heathen na żywo jest świetny, mieli okazję przekonać się polscy fani, choćby wtedy, gdy Kalifornijczycy odwiedzili Polskę razem z Overkill i Destruction. Dodajmy, że oprócz Althusa w składzie Heathen są: wokalista David R. White, gitarzysta Kragen Lum (zastępował Gary'ego Holta w Exodus), basista Jason Mirza i znany z Toxik oraz koncertowego składu Whiplash bębniarz Jim De Maria.

ip

 

 

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!