Koncert
Jelonek, Hurt, Świnka Halinka

Jelonek, Hurt, Świnka Halinka

  • 2018-12-15, , godzina 19:00
  • 50
  • Kwadrat , Kraków

Bilety

Wystąpią

Opis

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołów Jelonek, Hurt oraz Świnka Halinka! Koncert odbędzie się 15 grudnia w krakowskim Klubie Kwadrat.

Świnka Halinka

Zespół Świnka Halinka nie brał udziału w Must Be The Music i The Voice of Poland... nie zatańczył w YouCan Dance i Tańcu z Gwiazdami - a jednak podczas 25 lat obecności na scenie udało mu się wystąpić tu i ówdzie, a wręcz uświetnić swoją obecnością mnóstwo imprez - w tym tak wspaniałych jak m.in. Przystanek Woodstock, Festiwal Wieprzowiny, Festiwal Twarogu, Święto Świni oraz setki innych koncertów.
Zespół Świnka Halinka powstał kilka dobrych lat temu w Lubinie w nieczynnej świniarni u cioci Halinki. Nie pomny na mody i trendy zespół zaczął bawić wybuchową mieszanką rocka, reggae, ska, folku i... dodajcie sobie co jeszcze chcecie. Krótko mówiąc - Rockendroll Na Ludowo I Ludowszczyzna Na Rockendrollowo.
Obecnie zespół promuje na koncertach swoją najnowszą płytę zatytułowaną ,,Świnie w Kosmosie" (premiera 1 sierpnia). Płyta jest swoistym podsumowaniem 25 lat działalności legendarnej - w pewnych kręgach - grupy z Lubina.

Hurt
Hurt początkowo był grupą, nastawioną przede wszystkim na rozrywkę i prowokację
Pierwszym studyjny album to kaseta ,,Babilon" wydane przez maleńką niezależną wytwórnię z Wrocławia.
Efemerydalne działania zespołu, przeplatały się przez wiele lat ze spektakularnymi koncertami między innymi w Jarocinie (1994), pierwszym ,,Przystanku Wodstoock" , (1995)
Alternatywna Polska dowiedziała się o Hurcie w 1999 za sprawą wydanych przez SP Records płyt : ,,Musisz to kupić" (1999) i ,,Dokładny czas" (2000).
Rok 2005 okazał się dla grupy przełomowy. wtedy to ukazał się premierowy album ,,Czat" między innymi z singlową ,,Załogą g" dużym ogólnopolskim przebojem.
Także kolejne piosenki zespołu przez kolejne lata , chętnie grały i grają rozgłośnie w całym kraju.
Hurt od tego czasu zagrał setki koncertów w całym kraju i nagrał kolejne dobrze odebrane przez fanów płyty.
Ostatnia premierowa płyta to Hurt-Hurt wydany przez My Music w 2013 roku.

Jelonek
Sceniczne zwierzę z gatunku jeleniowatych potocznie znane jako Michał Jelonek występuje na świecie wyłącznie w jednym egzemplarzu. Generalnie show Jelonka jest zupełnie prosty: najpierw jest huk pirotechniki, potem zaś napięcie nieprzerwanie rośnie. Cały proces artystyczny polega na uskutecznianiu ściśle określonych kroków baletowych przez publiczność i artystę, oraz ciągłej zmianie kostiumów scenicznych przez tego drugiego.

Tańce wykonywane są w odpowiedniej kolejności: pogo, młynek, ścianka, wężyk. Wszystko odbywa się przy akompaniamencie skrzypiec. Tego koncertu nie można przegapić!

 

Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Kadr z teledysku
Tulia prezentuje teledysk do "Nothing Else Matters" [WIDEO]

Już jest nowy teledysk zespołu Tulia do coveru piosenki Metalliki.

Helliad Fest 2019
Satyricon, Decapitated i Obscure Sphinx gwiazdami Helliad Fest 2019

Festiwal odbędzie się 23-24 sierpnia 2019 w Gdyni.

Konkurs Ziaja