Koncert
Arabrot

Arabrot

  • 2023-11-22
  • Klub Gwarek, Kraków

Opis

Dziesiąta płyta w dorobku Arabrot, “Of Darkness And Light”, ukaże się 13 października, a nieco ponad miesiąc później grupa wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w towarzystwie Jaye Jayle oraz Karin Park.

Zespół Arabrot założony został w 2001 roku przez Kjetila Nernesa. Grupa od lat uchodzi za jedno z najciekawszych zjawisk na scenie szeroko pojętego rocka ze względu na mieszanie ze sobą różnych muzycznych stylów, przy czym nigdy nie traci swojego pierwiastka oryginalności. Od 10 lat o sile zespołu stanowi również partnerka Kjetila, Karin Park, a dowodem na znakomite rozumienie się duetu jest ich najnowszy album “Of Darkness And Light”, stworzony we współpracy z producentem Alainem Johannesem, który w przeszłości pracował m.in z PJ Harvey czy Queens of the Stone Age. Formacja słynie ze znakomitych koncertów, więc radzimy stawić się podczas jesiennej wizyty pary w Krakowie oraz Poznaniu.

U boku Arabrot zobaczymy również amerykański projekt Evana Pattersona - Jaye Jayle. W lipcu ukazał się jego piąty w dorobku album “Don’t Let Your Love Life Get You Down”, będący jednocześnie jednym z najbardziej eksperymentalnych materiałów artysty.

Oba wieczory otworzy Karin Park, która zaprezentuje swoją solową twórczość. Dyskografię nazywanej skandynawską Nico artystki zamyka wydany w zeszłym roku album “Private Collection”.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Arabrot"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Kraków, koncerty Kraków na dziś, koncerty Kraków jutro, koncerty Kraków w tym tygodniu, koncerty Kraków na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Popularne
Mery Spolsky zapowiada wydanie albumu "EROTIK ERA"! [WIDEO]
Mery Spolsky "EROTIK ERA" - recenzja płyty

Jak prezentuje się najnowszy krążek artystki?

LemON "Piątka" - recenzja płyty

Przeczytaj recenzje najnowszego albumu LemON.