Kluby i puby
Klub Pod Jaszczurami, Kraków

Klub Pod Jaszczurami - Kraków Kontakt, telefon, dojazd, rezerwacja, godziny otwarcia, bilety

  • Rynek Główny 8, Kraków(Stare Miasto)
  • 883500151
  • event@podjaszczurami.pl
  • http://www.podjaszczurami.pl

Opis klubu

Klub Pod Jaszczurami

Klub pod Jaszczurami, to jeden z najstarszych klubów studenckich w Polsce. Rozpoczął działalność w 1960 roku i szybko stał się kultowym miejscem spotkań, nie tylko młodzieży.

Miejsca tworzą ludzie, a to właśnie tutaj - na parterze „Kamienicy Pod Jaszczurką” od ponad pół wieku łączą się drogi malarzy, muzyków, poetów, ludzi kultury, sztuki i nauki.

Podczas wieczorów autorskich lub podczas koncertów rockowych, przy porannej kawie albo przy wieczornym alkoholu dochodzi do fascynujących spotkań, ciekawych rozmów oraz przeżyć, które na długo pozostają w pamięci.

Klub Pod Jaszczurami, to nie tylko lokal, nie tylko jedna z wielu knajp na krakowskim Rynku Głównym. To przede wszystkim klimat. Atmosfera studenckiego miejsca spotkań, do którego przychodzi się po wykładzie, czy po pracy. Przychodzi się, żeby być częścią jaszczurzego świata. Tak jest od 1960 roku, aż do dziś.

Czym zatem jest jaszczurzy świat?

Wszystkim, czym tylko może być. Wernisażem czarno białych fotografii starego Krakowa, koncertem jazzowym, rockowym, każdym. Parkietem dla tancerzy, wodopojem dla entuzjastów trunków mocnych i słabych. Okazją do spotkania się ze znajomymi, ale też do poznania nieznajomych.

Przede wszystkim jednak - okazją do przełamania nieśmiałości. Tu, podczas wieczorów karaoke, każdy może zaśpiewać, a podczas debat politycznych, zapytać „Co z tą Polską?”.

Ci z Was, Drodzy Goście, którzy nigdy tu nie byli, a właśnie przyjechali do Krakowa z innego miasta, państwa, czy kontynentu, znajdą w „Jaszczurach” bezpieczną przystań. Dzięki międzynarodowym wieczorom zapoznawczym przybysze z innych krajów poczują się jak u siebie.

Czym zatem jest jaszczurzy świat?

Jeśli tylko tego zapragniesz, Drogi Gościu, może stać się Twoim drugim domem.

A Ty nie będziesz już wtedy Drogim Gościem, ale Serdecznym Przyjacielem.

Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w klubie Klub Pod Jaszczurami.

Zdjęcia, galeria zdjęć

Nie posiadamy obecnie zdjęć z klubu Klub Pod Jaszczurami.

Lokalizacja na mapie

Zdjęcia z wydarzeń w klubie
Brak wyników.
Polecamy
Repertuar kin
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi