Literatura
Warsztaty literackie

Warsztaty literackie

  • 2012-11-01, do 2013-01-02
  • 350 zł
  • Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, Kraków

Opis

Już w listopadzie rozpoczyna się cykl warsztatów literackich,  które będą miały w przeważającej mierze charakter praktyczny. Wiedza z zakresu poetyki (z elementami teorii literatury) zostanie zaprezentowana w postaci wykładów, zaś uzyskane informacje będą wykorzystywane i weryfikowane podczas samego pisania tekstów artystycznych. Będa to warsztaty I stopnia (podstawowe).

Jednoczesnie skierowano ofertę zajęć dla bardziej zaawansowanych, które łączą własną praktykę literacką z analizą i interpretacją tekstów artystycznych uznanych autorów. Program drugiego stopnia szkoły pisania tekstu artystycznego zakłada, zgodnie z sugestiami uczestników pierwszego stopnia, obok aktywności pisarskiej osób biorących udział w warsztatach, także elementy analizy i interpretacji utworów uznanych za charakterystyczne a zarazem ważne dla poszczególnych epok literackich. Będzie to kurs II stopnia (dla zaawansowanych praktyków lub tych, którzy chcą się zająć analizą i interpretacją tekstów)

Pierwsze spotkanie: 8 listopada (czwartek)
I stopień - godz. 17:00 - 19:00
II stopień - godz. 19:00 - 21:00

Prowadzący: dr Marek Karwala - literaturoznawca, wykładowca uniwersytecki
Czas: 20 godzin zegarowych (10 spotkań = 10 czwartków)
Cena: 350 zł

Zapisy: bserwatka@lamelli.com.pl

Mapa

Ostatnio dodane
DC Black Label, Harleen, tom 1
Premiery komiksów na kwiecień 2020

Sprawdźcie, co będzie można przeczytać w kwietniu.

konkurs na recenzję literacką
Rusza kolejna edycja Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Na laureatów czekają nagrody pieniężne o łącznej puli 5 tysięcy złotych oraz możliwość publikacji w najpoczytniejszym magazynie literackim w Polsce.