Literatura
Warsztaty literackie

Warsztaty literackie

  • 2012-11-01, do 2013-01-02
  • 350 zł
  • Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, Kraków

Opis

Już w listopadzie rozpoczyna się cykl warsztatów literackich,  które będą miały w przeważającej mierze charakter praktyczny. Wiedza z zakresu poetyki (z elementami teorii literatury) zostanie zaprezentowana w postaci wykładów, zaś uzyskane informacje będą wykorzystywane i weryfikowane podczas samego pisania tekstów artystycznych. Będa to warsztaty I stopnia (podstawowe).

Jednoczesnie skierowano ofertę zajęć dla bardziej zaawansowanych, które łączą własną praktykę literacką z analizą i interpretacją tekstów artystycznych uznanych autorów. Program drugiego stopnia szkoły pisania tekstu artystycznego zakłada, zgodnie z sugestiami uczestników pierwszego stopnia, obok aktywności pisarskiej osób biorących udział w warsztatach, także elementy analizy i interpretacji utworów uznanych za charakterystyczne a zarazem ważne dla poszczególnych epok literackich. Będzie to kurs II stopnia (dla zaawansowanych praktyków lub tych, którzy chcą się zająć analizą i interpretacją tekstów)

Pierwsze spotkanie: 8 listopada (czwartek)
I stopień - godz. 17:00 - 19:00
II stopień - godz. 19:00 - 21:00

Prowadzący: dr Marek Karwala - literaturoznawca, wykładowca uniwersytecki
Czas: 20 godzin zegarowych (10 spotkań = 10 czwartków)
Cena: 350 zł

Zapisy: bserwatka@lamelli.com.pl

Mapa

Ostatnio dodane
Marvel Fresh.  Amazing Spider-Man - Rzeź absolutna
Premiery komiksów Egmontu na grudzień 2022

Sprawdźcie, co można przeczytać w tym miesiącu albo kupić na prezent świąteczny!

Anyway, Paulina Świst
Paulina Świst powraca z książką "Anyway". Będzie kolejny bestseller tajemniczej autorki?

Autorka odsłania najciemniejsze zakamarki adwokackiego świata.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.