Literatura
Krakowska premiera Otwartego i Żywego Katalogu Praktyk Sieci REAGUJEMY

Krakowska premiera Otwartego i Żywego Katalogu Praktyk Sieci REAGUJEMY

  • 2024-04-24, , godzina 17:30
  • wstęp wolny
  • Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Nadwiślańska 2/4, Kraków

Opis

Otwarty i Żywy Katalog Praktyk Międzykulturowych to efekt wielomiesięcznej pracy członkiń i członków Otwartej Sieci Ludzi Kultury REAGUJEMY!, która powstała w 2022 roku w odpowiedzi na kryzys humanitarny na polsko-białoruskiej granicy i wybuch wojny w Ukrainie.

W środę, 24 kwietnia o 17:30, w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, odbędzie się krakowska premiera tej publikacji. Wydarzenie współorganizowane jest przez Cricotekę oraz Teatr Łaźnia Nowa – dwie krakowskie instytucje, które najmocniej zaangażowały się w prace sieci REAGUJEMY!. Krakowskie spotkanie będzie drugim wydarzeniem poświęconym publikacji katalogu – 4 marca odbyła się ogólnopolska premiera publikacji w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Krakowskie wydarzenie poświęcone będzie refleksji nad tym, jak włączać w program instytucji kultury twórczynie i twórców z doświadczeniem migranckim i/lub uchodźczym oraz jak otwierać się na publiczność z grup mniejszościowych. Porozmawiamy o praktykach instytucji z całej Polski, popełnionych błędach i wypracowanych na ich podstawie rozwiązaniach. Poznamy wskazówki, rekomendacje i refleksje z międzykulturowej pracy w polu kultury.

Podstawę do rozmowy stanowić będzie Otwarty i Żywy Katalog Praktyk, w szczególności ostatni rozdział katalogu pt. „Jak tworzyć włączający program działań kulturalnych?”. Publikacja dostępna jest online w formacie PDF – między innymi na stronie REAGUJEMY! na Facebooku.

Publikacja ma otwarty i żywy charakter. W założeniu ma ona rozwijać się przy zaangażowaniu ludzi aktywnych w polu kultury, w relacji do zmieniającej się rzeczywistości i w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby.

Sieć REAGUJEMY! skupia osoby pracujące w instytucjach kultury w miastach wojewódzkich i mniejszych miejscowościach oraz osoby spełniające się w działaniach organizacji pozarządowych i niesformalizowanych kolektywach. Jej celem jest wymiana idei, doświadczeń i praktyk w kulturze służących budowaniu przyjaznego społeczeństwa międzykulturowego. Do Sieci należą między innymi takie instytucje jak: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Warszawskie Obserwatorium Kultury czy Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.

Ostatnio dodane
Czarownica Zora. Czarownica idzie do szkoły
Premiery komiksów Egmontu na maj 2024

Wiele ciekawych opowieści w majowej ofercie. Co warto przeczytać?

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.