Literatura
Język jako zaklęcie – poezja chińska

Język jako zaklęcie – poezja chińska

  • 2009-03-18, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Małopolski Instytut Kultury, Karmelicka 27, Kraków

Opis

Czym jest język? Czy jest tylko narzędziem komunikacji, czy też, tak jak zaklęcie, ma potencję działań magicznych i mógłby zmieniać naszą percepcję rzeczywistości? Czy charakter i konstrukcje gramatyczne danego języka wywierają wpływ na twórczość pisarską?


Tajwańska poetka i pisarka Lin Wei-Yun opowie o naturze języka chińskiego oraz o tym, jak jego specyfika wpływa na pisanie, odwołując się do przykładów współczesnej poezji w języku chińskim.

Lin Wei-Yun jest absolwentką teatrologii Brunel University w Londynie. Od trzech lat mieszka i pracuje w Polsce, studiując i ucząc języka chińskiego na UJ. Pisze wiersze w języku chińskim, angielskim i polskim, tłumaczy poezję, m.in. A. Bursy, E. Stachury i S. Wyspiańskiego.

Fot. www.1001chineseweddinginvitations.com
 

Ostatnio dodane
Olga Tokarczuk
Przed nami 10. Festiwal Góry Literatury [Program]

Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.

Targi KsiąÅźki Empiku
Wystartowały Targi Książki Empiku 2024 - mamy program spotkań autorskich

Jakie atrakcje czekają na miłośników czytania?

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.