Dzieje się - Literatura

Znamy harmonogram akcji "Drugie Życie Książki"

2018-02-02 13:09:19 | Kraków

Jeśli posiadasz w domu sporo książek, nie marnuj ich! Jeżeli nawet niektóre z nich już Ci się znudziły to jest to idealna akcja, by przekazać literaturę dalej. Znajdź nowych właścicieli dla tej papierowej historii. Poprzez taką wymianę możesz znaleźć również coś dla siebie. Może akurat ktoś ma książkę, której dawno szukałeś, ale w żadnej księgarni już jej nie ma. Poznaj program bezpłatnej wymiany książek!

Drugie Życie KsiążkiPrzygotowany na ten rok przebieg wydarzenia zainteresuje każdego. Akcja "Drugie Życie Książki" odbywa się łącznie 14 razy, w różnych atrakcyjnych lokalizacjach. Organizatorzy przygotowują aż siedem edycji specjalnych, w tym wymianę komiksów na Krakowskim Festiwalu Komiksu, książek w Parku Decjusza, i tych w języku angielskim w księgarni Massolit. W tym roku spotkanie odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Pawilonie Wyspiańskiego, ale także w Spółdzielni „Ogniwo”, w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, w Miasteczku Filmowym Festiwalu Off Camera oraz na Kiermaszu Centralnym w Nowej Hucie.

Na literackich Festiwalach Conrada i Miłosza pojawią się samoobsługowe regały bookcrossingowe. Korzystając z nich stosowana jest zasada 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału, zostawia się na półce jedną swoją. Reguły udziału w Drugim Życiu Książki są proste: wystarczy przynieść minimum jedną, a maksymalnie dziesięć książek.

Ważny jest stan książek. Są one dostarczane po to, by ktoś inny mógł z nich skorzystać. Te wzdawane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe dzieła (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów.

JM/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: książki, akcja, harmonogram
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nagroda Bookera 2018 dla Olgi Tokarczuk

Pisarka została uhonorowana za książkę "Bieguni".

Srebrny Kruk
Rusza przedsprzedaż książki "Srebrny Kruk"

Powieść Michała J. Sobocińskiego to pięć pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń prowadzących do jednego celu.

ksiÄ…Åźka
Dlaczego warto czytać książki?

Znamy plusy wynikające z czytania!

Polecamy
Brak zdjęcia
Prozatorski konkurs literacki

Z Nowym Rokiem Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego ogłasza nową - piątą już edycję Konkursu iterackiego na prozę. Tematyka prac jest dowolna. Konkurs ma charakter otwarty - mogą w nim wziąć udział wszyscy autorzy - zarówno osoby zajmujące się pisaniem profesjonalnie, jak i debiutanci.

Postapokaliptyczna kolekcja gadżetów dla fanów serii Metro 2033
Postapokaliptyczna kolekcja gadżetów dla fanów serii Metro 2033

Świętując niedawną premierę powieści "Metro 2035" - ostatniego tytułu z trylogii Dmitrija Glukhovsky'ego, wydawnictwo Insignis przygotowało specjalne gadżety, które zachwycą wielbicieli postapokalipsy.

Ostatnio dodane
Nagroda Bookera 2018 dla Olgi Tokarczuk

Pisarka została uhonorowana za książkę "Bieguni".

Srebrny Kruk
Rusza przedsprzedaż książki "Srebrny Kruk"

Powieść Michała J. Sobocińskiego to pięć pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń prowadzących do jednego celu.

Kupony i kody rabatowe