Dzieje się - Literatura

„Teraz My Prześwietlamy” - spotkanie z autorami

2007-11-22 11:36:02 | Kraków

 4 grudnia do Krakowa zawita duet "prześwietlaczy" postaci polskiego życia publicznego - Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski. Dziennikarze w Klubie Pod Jaszczurami będą promowali swoją książkę pt. "Teraz my prześwietlamy".

Dziennikarze w swojej książce rozmawiają o patologiach III RP, nadziei na IV RP i jej destrukcji. Zdradzają kulisy swoich programów, przypominają obietnice wyborcze polityków.

W książce utrwalono wywiady przeprowadzone w kontrowersyjnych programach, a także wzbogacono je o komentarze autorów.

Pierwszy z opisanych programów to „Prześwietlenie", który pojawił się na antenie TVN24 w 2004 r., podczas którego przepytano na różne okoliczności 286 gości. Zapraszani byli politycy, ale również osoby z polityką prawie (jak sejmowy fryzjer) lub w ogóle (jak Marek Kondrat i Gustaw Holoubek) niezwiązane. W programie „Teraz My" o tym, jak powstawała IV RP i co się w niej działo, opowiadali m.in. Jarosław i Lech Kaczyńscy, Michał Kamiński, Jacek Kurski, Renata Beger, Andrzej Lepper. W pierwszym programie „Teraz My" jednym z gości był astrolog Tomasz Gocłowski.

Wielbiciele Sekielskiego i Mrozowskiego poznają tajemnice diet obu panów - dowiedzą się, co jedzą na śniadanie, co lubią konsumować na obiad i jakie towarzystwo im służy podczas posiłków.

Maja Brener: Jest stres przed stanięciem oko w oko z dziennikarzami?

Bartek Borowicz: - Nie. Miałem przyjemność spotkać się z chłopakami już kilka razy. Zawsze dają mi zawodowe wskazówki i pstryczki w nos. Chyba lubią ucierać nosa młodym dziennikarzom. Dostawać nawet najbardziej dołujące uwagi od zawodowców to sama przyjemność i świetna szkoła. Ale nie pozostanę im dłużny.

MB: - Będziesz ich pouczać?

BB: - Nie. Ale będę śmiało pytać. Już kilka razy udało mi się zaatakować chłopaków naprawdę kłopotliwymi pytaniami. Sami przyznali, że mocno się nagimnastykowali, żeby trafnie odpowiedzieć na nie publicznie.

MB: - O co ich pytałeś?

BB: - Pamiętam, że gęsto tłumaczyli się, kiedy zarzuciłem im, że zostali Dziennikarzami Roku za podłożenie kamer w pokoju. Z tego wyniknęła spawa Renaty Beger, która bardzo umocniła program „Teraz My". Chłopaki tłumaczyli się, kiedy zarzuciłem, że to nie była wielka sztuka. To takie sympatyczne pstryczki w nos.

MB: - Jesteście na „ty"?

BB: - Tak. Nie znoszę zwrotów per „Pan". Szybko przeszliśmy na ty. Pracujemy w tym samym zawodzie, prowadziłem spotkania z nimi. Mówienie do siebie na „ty" ułatwia kontakt. Jest luźniej.

MB: - Skoro tak dobrze się kumplujecie, powiedz jakimi ludźmi są Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski?

BB: - Żeby było jasne: nie jesteśmy przyjaciółmi ani nawet bliskimi kumplami. Widzieliśmy się chyba cztery razy w życiu. To zawodowcy. Kiedy ostatnio zastanawiałem się, kto może dostać tytuł Dziennikarza Roku 2007, ich umieściłem na swojej liście w pierwszej piątce. Prywatnie są bardzo sympatyczni, instruują, podpowiadają. Pokazują młodym dziennikarzom, jak trudny to zawód i jak wiele trzeba się napracować. I chyba lubią kuchnię włoską. Byliśmy na wspólnej kolacji. Mówili, że im smakowało. Jeśli dobrze pamiętam, lubią czerwone wino - taka informacja dla ciekawskich (śmiech).

MB: - Co przygotowujesz na 4 grudnia?

BB: - Zapytam m.in. dlaczego tak brutalnie obeszli się z Anetą Krawczyk w swoim programie? Dlaczego premiera Jarosława Kaczyńskiego zaprosili do programu tuż przed wyborami. Zwodził ich, nie odwiedzał „Teraz My" przez dwa lata a oni zgodzili się, aby wystąpił w odcinku tuż przed 21 października. Zrobili premierowi kampanię wyborczą. Będą też inne pytania, bo na te są zapewne przygotowani. Chcę rozmawiać na temat książki „Teraz My Prześwietlamy". Nurtuje mnie też jedna sprawa związana z ich ubiorem...

Rozmawiała Maja Brener

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim i Andrzejem Morozowskim, dziennikarzami telewizji TVN, autorami książki „Teraz My Prześwietlamy", Klub Pod Jaszczurami (Kraków, Rynek Główny 8), wtorek (4 grudnia) 2007, godz. 18, Prowadzenie: Bartek Borowicz. Wstęp wolny

(Informacja prasowa)


 

 

Słowa kluczowe: teraz my, sekielski, morozowski
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

nagroda literacja warszawy
Ogłoszono nominacje do 17. Nagrody Literackiej Warszawy

Laureatów poznamy w czerwcu 2024 roku.

Mieszkanie Szymborskiej
Rusza nadbór na rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Do wygrania jest miesięczny pobyt w Krakowie.

Polecamy
Harry Potter - światowa ikona popkultury

Poznaj fenomen serii powieści o młodym czarodzieju.

Nagrody Wielkiego Kalibru 2020
Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2020

Pisarze walczą o nagrodę w wysokości 25 000 złotych.

Polecamy
Ostatnio dodane
Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

nagroda literacja warszawy
Ogłoszono nominacje do 17. Nagrody Literackiej Warszawy

Laureatów poznamy w czerwcu 2024 roku.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.