Dzieje się - Literatura

Szukaj w mieście mapek KRK!

2007-05-21 14:21:12 | Kraków
 10 maja nakładem wydawnictwa Znak ukazała się książka Magdaleny Kursy i Rafała Romanowskiego "KRK. Książka o Krakowie". W najbliższych dniach rozpocznie się nietypowa akcja promocyjna tego tomu.
 
 
W wielu miejscach w Krakowie (w knajpkach, hostelach, punktach informacji turystycznej, muzeach, galeriach, akademikach) pojawią się mapki z zaznaczonymi ciekawymi i modnymi miejscami Krakowa.

Zachęcamy wszystkich do zabierania takiej mapki. Na mapce zaznaczono również 35 miejsc, w których na czytelników książki "KRK. Książka o Krakowie" czekają specjalne niespodzianki!

Wystarczy pojawić się w miejscu oznaczonym na mapce niespodzianką z własnym egzemplarzem książki KRK, aby otrzymać prezent (darmowy bilet wstępu, gadżet, poczęstunek)!

Akcja trwa od 22 do 29 maja (w niektórych miejscach ilość niespodzianek - ograniczona!).
 


Kojarzony przez lata z Rynkiem, Wawelem i lajkonikiem Kraków błyskawicznie zmienia swe oblicze. Rozrasta się w nieoczekiwanych kierunkach, zagląda w mniej uczęszczane dotąd dzielnice. Po modzie na Kazimierz nadchodzi czas na zacumowane przy bulwarach nad Wisłą barki, pełne zieleni, fabryczek i małych zakładów rzemieślniczych Podgórze, wreszcie socrealistyczną Nową Hutę. W Krakowie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Tak dobrego czasu Kraków nie przeżywał od renesansu. Dla jednych wciąż pokryty patyną, powolny, przesycony królewskim majestatem. Dla innych pełen młodej energii, świeżej krwi i nowoczesności. Kosmopolityczny, zagadkowy, urokliwy, zręcznie zaprojektowany organizm. W takim mieście chce nam się żyć, pisać o nim, umawiać się, pić przedpołudniową kawę i sączyć wieczorem wino w ulicznym ogródku. Słowem – smakować chwile.

Kosmopolityzm stał się naczelnym hasłem współczesnego miasta: przyjezdni mieszają się z krakowianami na ulicach, w barach, tramwajach. Wynajmują masowo apartamenty i mieszkania, zakładają kafejki, hostele, księgarnie. Wszczepiają w naszą codzienność klimat swoich krajów. Dzięki nim Kraków powraca do swego renesansowego oblicza: miasta o międzynarodowym charakterze i zasięgu.
 
Magdalena Kursa i Rafał Romanowski opowiadają w swojej książce o Krakowie zupełnie nowym, idącym z duchem czasu. Piszą o interesujących knajpkach, niebanalnych wystawach, zapomnianych zaułkach, fascynujących widokach, nowoczesnej architekturze a także trasach spacerowych i rowerowych.
 

Rafał Romanowski – promotor kultury niezależnej. Dziennikarz krakowskiego dodatku „Gazety Wyborczej”, w której pisze o nowych trendach, edukacji, kulturze i polityce. Do pastelowych koszul nosi jaskrawe krawaty w geometryczno-asymetryczne wzory. Plus rozciągnięte u dołu spodnie. Nie farbuje już włosów. Lubi Berlin, fińskie jeziora i mołdawskie wino. Uwielbia alternatywny Kraków.

Magdalena Kursa – dziennikarka krakowskiego dodatku „Gazety Wyborczej”. Pisze o polityce, samorządzie, zmianach w mieście. W Berlinie pracowała dla „Berliner Zeitung”, uwielbia Rzym i kawę na krakowskim Kazimierzu. Zdążyła opisać trzech prezydentów Krakowa i kilkanaście kampanii wyborczych. Fascynuje ją nowoczesne i alternatywne oblicze Krakowa.

Słowa kluczowe: Wydawnictwo Znak, „Krk. Książka o Krakowie”
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Olga Tokarczuk
Przed nami 10. Festiwal Góry Literatury [Program]

Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.

Targi KsiąÅźki Empiku
Wystartowały Targi Książki Empiku 2024 - mamy program spotkań autorskich

Jakie atrakcje czekają na miłośników czytania?

Międzynarodowy Festiwal Kryminału
Znamy program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2024

Co takiego w tym roku czeka nas podczas kryminalnego tygodnia w stolicy Dolnego Śląska?

Polecamy
Festiwal Conrada 2019
Festiwal Conrada 2019: wydarzenia towarzyszące w księgarniach Kraków

Debata blogerów, spotkanie z literaturą japońską, performatywne czytanie, a nawet... pokaz filmu grawitacyjnego!

Najpiękniejsze wiersze z motywem śmierci w polskiej literaturze

Poznaj polskie poematy ze śmiercią w tle.

Polecamy
Ostatnio dodane
Olga Tokarczuk
Przed nami 10. Festiwal Góry Literatury [Program]

Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.

Targi KsiąÅźki Empiku
Wystartowały Targi Książki Empiku 2024 - mamy program spotkań autorskich

Jakie atrakcje czekają na miłośników czytania?

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.