Uroda - Kobieta

Depilacja laserowa - jak wygląda zabieg, czy jest skuteczny, czy musi boleć?

2019-05-16 15:16:51 | Kraków

Jaki jest najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej? Bez wątpienia jest to zabieg depilacji laserowej. Kiedyś z możliwości laserowego usuwania zbędnego owłosienia nie mogły skorzystać osoby z ciemną karnacja oraz jasnym owłosieniem. Dziś – dzięki zastosowaniu nowoczesnych laserów – takie ograniczenia nie istnieją. Należy jednak wiedzieć, jaki laser do depilacji wybrać. O tym i o innych aspektach skutecznej depilacji laserowej porozmawiamy z ekspertem Anną Zienkiewicz – kosmetologiem w Klinice Medycyny estetycznej Neonia z Krakowa.

depilacja laserowa- Depilacja laserowa to zabieg wykonywany dziś bardzo chętnie zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Za zwiększeniem liczby wykonywanych zabiegów depilacji odpowiada zapewne coraz lepsza dostępność tego typu zabiegów. Ale to nie jest zapewne jedyny powód?

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób eliminacji owłosienia. Na tego typu zabieg decydują się osoby, którym zależy na oszczędności czasu i pieniędzy. Codzienne golenie czy powtarzane co kilka dni usuwanie włosków woskiem lub kremem wymaga nakładów finansowych, ponadto są zabiegami czasochłonnymi. Ponadto nie brakuje osób, które na tego typu zabiegi odpowiadają podrażnieniem skóry, a także wrastaniem włosków i rozwojem zapalenia mieszków włosowych. Dodatkowo dla osób z obfitym owłosieniem – mężczyzn czy kobiet dotkniętych problemem hirsutyzmu – mechaniczne usuwanie włosków może być bardzo kłopotliwe. A niezwykle utrudnione staje się wówczas, gdy chcemy pozbyć się owłosienia z tak trudno dostępnych partii ciała jak plecy. Nie dziwi zatem, że przybywa osób decydujących się na zabieg depilacji laserowej.

- Pomimo ogromnej popularności depilacji laserowej, wciąż jeszcze nie brakuje błędnych wyobrażeń dotyczących zabiegów. Jednym z nich jest możliwość depilowania jasnych włosków, a także wykonywania depilacji u osób z ciemniejszą karnacją. Powiedzmy to wyraźnie – dziś depilacja laserowa możliwa jest w przypadku każdego fototypu skóry, prawda?

Skuteczność zabiegu depilacji rzeczywiście może być bardzo wysoka, ale pod jednym warunkiem – że wybierzemy gabinet medycyny estetycznej dysponujący najnowocześniejszym laserem. Mowa o laserze Soprano ICE Platinum https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/. Laser ten emituje wiązki światła o zróżnicowanej długości, dzięki czemu może być pochłaniany przez włosy o rozmaitym ubarwieniu. Odporne na działanie lasera są jedynie włosy siwe, pozbawione barwnika melaniny. Ponadto światło lasera nie jest pochłaniane przez melaninę zawartą w skórze. Taka wybiórczość działania lasera do depilacji redukuje ryzyko podrażnień skóry i jej oparzeń. Możliwość precyzyjnego dopasowania parametrów pracy lasera do fototypu skóry oraz specjalistyczny system skracający czas zabiegu, czynią depilację laserową zabiegiem bezpiecznym i skutecznym.

- A co z bolesnością podczas zabiegu?

Zabieg depilacji laserowej boli mniej lub bardziej każdą osobę, która decyduje się na taką metodę usuwania owłosienia. Dla jednych ból jest prawie nieodczuwalny a pracy lasera towarzyszy jedynie pieczenie. Dla innych dyskomfort jest bardziej odczuwalny. Nowoczesne lasery wyposażone są jednak w skuteczne systemy chłodzące, a w razie niskiej tolerancji bólu – możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego.

- Czy na efekt i bezpieczeństwo zabiegu depilacji laserowej może wpływać to, w jaki sposób przygotowujemy się do zabiegu, a także to, jak pielęgnujemy skórę po depilacji?

Oczywiście, że tak. Przed zabiegiem depilacji warto zrezygnować z opalania, ponadto niewskazane jest stosowanie leków i kosmetyków fotouczulających. Warto powstrzymać się ponadto od wykonywania jakichkolwiek zabiegów podrażniających skórę. Takie zalecenia aktualne są także po zabiegu depilacji laserowej. Ale uzupełnić należy je o zakaz korzystania z sauny, basenu, solarium. Warto stosować preparaty natłuszczające i odżywiające skórę, a w zamian zrezygnować z perfumowanych balsamów do ciała. Bardzo ważne jest także wykonanie konsultacji ze specjalistą przed zabiegiem i rzetelne wypełnienie ankiety przedzabiegowej. Ma to na celu wykluczenie przeciwwskazań do wykonaniu zabiegu, a najważniejsze z nich to ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, nowotwory, wszelkie schorzenia skóry, epilepsja, zaburzenia krzepnięcia krwi czy skłonność do powstania bliznowców.

- I na koniec jeszcze jedno, bardzo często powtarzane pytanie. Czy wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej?

Nie ma lasera, który usuwałby owłosienie jednym zabiegiem. I nie wynika to wcale ze specyfikacji technicznej lasera, a czystej fizjologii. Na działanie lasera wrażliwe są jedynie włoski w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu. Ale włoski na ciele nie rosną synchronicznie i w momencie przeprowadzania zabiegu zaledwie 20 – 30% wosków znajduje się w stanie anagenu. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie średnio 5 – 6 zabiegów. A potem raz do roku konieczne jest wykonanie tzw. zabiegu przypominającego. Tyle wystarczy, aby móc stale cieszyć się idealnie gładkim ciałem i nie zaprzątać sobie głowy częstym goleniem włosków.Artykuł powstał we współpracy z kliniką medycyny estetycznej i laseroterapii Neonia.

fot. materiały prasowe neonia.com.pl

Słowa kluczowe: zabieg, jak wykonać, gdzie wykonać
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sposoby na wiotką skÃłrę po ciąÅźy
Sprawdź, jak odzyskać jędrną skórę po ciąży

Poznaj sposoby na wiotką skórę po ciąży.

Depilacja laserowa
Depilacja laserowa - jak wygląda zabieg, czy jest skuteczny, czy musi boleć? Kraków

Jaki jest najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej? Bez wątpienia jest to zabieg depilacji laserowej.

Bodyforming
Piękne ciało na lato - zasady i skuteczne zabiegi bodyformingu

Bodyforming to coś więcej niż wyszczuplanie. To nadawanie ciału odpowiedniego kształtu i jędrności.

Polecamy
Laser dobry na przebarwienia i młodzieńczy wygląd [WIDEO]
Laser dobry na przebarwienia i młodzieńczy wygląd [WIDEO]

Nawet prawidłowa pielęgnacja i regularna ochrona kremami z filtrami przeciwsłonecznymi nie są w stanie całkowicie ochronić skóry.

Żel czy manicure hybrydowy - na który się zdecydować [WYPOWIEDZI STYLISTEK]
Żel czy manicure hybrydowy - na który się zdecydować [WYPOWIEDZI STYLISTEK]

Czerwone, czarne, a może frencz... żelowe, hybrydowe... no właśnie, które wybrać?

Ostatnio dodane
Sposoby na wiotką skÃłrę po ciąÅźy
Sprawdź, jak odzyskać jędrną skórę po ciąży

Poznaj sposoby na wiotką skórę po ciąży.

Depilacja laserowa
Depilacja laserowa - jak wygląda zabieg, czy jest skuteczny, czy musi boleć? Kraków

Jaki jest najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej? Bez wątpienia jest to zabieg depilacji laserowej.

Konkurs Ziaja