Kino
Spotkania Młodych Amatorów Kina: Rocketman

Spotkania Młodych Amatorów Kina: Rocketman

  • 2019-06-15, , godzina 10:00
  • 10zł dla uczniów
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza na ostatnie przed wakacjami Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Na ekranie energetyzujący Rocketman - przepełniona muzyką biografia Eltona Johna z Taronem Egertonem w roli głównej. Bilety dla uczniów w cenie 10 zł.

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli.

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się w wybrane sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują ich uczestnicy.

W czerwcu na ekranie pojawi się Rocketman - doceniona przez krytyków filmowa biografia jednego z największych żyjących showmanów, Eltona Johna. W ekscentrycznego autora takich hitów jak Your Song czy I’m Still Standing wcieli się młody brytyjski aktor Taron Egerton, znany z serii Kingsman. Na dalszym planie pojawią się m.in. Jamie Bell (Billy Elliot, Fantastyczna czwórka), Richard Madden (serial Gra o Tron), Bryce Dallas Howard (Jurasic World, Służące) i Gemma Jones (serie Harry Potter i Bridget Jones).  

Rocketman w niezwykle adekwatnej, musicalowej formie, prezentuje historię życia muzyka. Opowiada o początkach kariery, artystycznych poszukiwaniach oraz słynnych występach (np. na Dodger Stadium z 1975 roku). Piosenki Eltona Johna stają się nieodłączną częścią filmowej rzeczywistości pełnej połyskliwych kostiumów, krzykliwych stylizacji, uznania i sukcesu, ale też trudności związanych z wyrzeczeniem się swojej prawdziwej tożsamości.

BILETY dla uczniów: 10 zł

Kino Pod Baranami przypomina o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Black Christmas
Powstaje nowa wersja horroru "Black Christmas"

To remake filmu "Czarne święta" z 1974 roku.

Official Secrets
Keira Knightley zdradza tajemnice rządowe w filmie "Official Secrets" [WIDEO]

To prawdziwa historia Katharine Gun, która informowała prasę o nielegalnej operacji szpiegowskiej.

Konkurs Ziaja