Kino
SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Nie martw się, kochanie

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Nie martw się, kochanie

  • 2022-09-24, , godzina 11:00
  • 13zł
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza na nowy sezon Spotkań Młodych Amatorów Kina – dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. Otworzy go głośny film Olivii Wilde Nie martw się, kochanie, w którego obsadzie znaleźli się m.in. Florence Pugh i Harry Styles. Pokaz poprzedzi prelekcja przygotowana przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 13 zł.

Pod koniec września do Kina Pod Baranami wraca SMAK – dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli.

Nowy sezon SMAKu otworzy spotkanie z filmem Nie martw się, kochanie. To odważny i zachwycający wizualnie thriller psychologiczny, nakręcony przez aktorkę Olivię Wilde, która w 2019 roku zadebiutowała jako reżyserka świetnie przyjętą Szkołą melanżu (oryg. Booksmart).

W Nie martw się, kochanie pobrzmiewają echa kultowych Żon ze Stepford, Blue Velvet a nawet Truman Show. Akcja filmu jest osadzona w konserwatywnej społeczności o jasnym podziale ról: mężczyźni każdego ranka całują swoje żony na pożegnanie i wychodzą do pracy, a w tym czasie kobiety zajmują się domem i dziećmi. Miasteczko Victory, ze swoimi przytulnymi domami i starannie przystrzyżonymi trawnikami, zdaje się idealnym miejscem do życia. Całość jest jednak podszyta narastającym niepokojem i tajemnicami, które zaczynają wychodzić na jaw.

W obsadzie filmu znaleźli się: Florence Pugh (Małe kobietki, Midsommar. W biały dzień), Harry Styles (Dunkierka, Eternals), Chris Pine (Wonder Woman, Aż do piekła) i Gemma Chan (Eternals, Bajecznie bogaci Azjaci).

BILETY dla uczniów: 13 zł

ZIELONA KARTA 

Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film. 

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
RÃłd smoka odc. 6
Ród smoka - recenzja odcinka 6.

Jak sprawy się mają po przeskoku w czasie o 10 lat?

Nie martw się, kochanie
Nie martw się, kochanie - recenzja

Olivia Wilde, Florence Pugh, Harry Styles i Chris Pine w złotej klatce lat 50-tych.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!