Kino
SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina

  • 2023-09-30, , godzina 11:00
  • 16zł
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

W sobotę, 30 września, w Kinie Pod Baranami rozpocznie się nowy sezon Spotkań Młodych Amatorów Kina. To cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi widzowie oglądają filmowe nowości i o nich dyskutują. SMAK zainauguruje pokaz głośnego filmu Agnieszki Holland Zielona granica. Bilety dla uczniów: 16 zł.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli.

Nowy sezon cyklu otworzy pokaz filmu Zielona granica Agnieszki Holland. To opowieść o tym, że każdy może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. Najnowszy film twórczyni W ciemności i Pokotu uświadamia, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest wyłącznie domeną akademickich sal, lecz dzieje się również tu i teraz, we współczesnej Polsce. Zielona granica osadzona jest na polsko-białoruskim pograniczu i zawiera w sobie trzy perspektywy: uchodźców, polskich aktywistów i straży granicznej.

W Zielonej granicy wystąpiły polskie gwiazdy, m.in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy – Jalal Altawil, Behi Djanati Atai, Mohamad Al Rashi, Dalia Naous i Joely Mbundu.

BILETY dla uczniów: 16 zł

ZIELONA KARTA 

Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film. 

 

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Forst serial
Nadchodzi "Forst" z Borysem Szycem - ekranizacja kryminałów Remigiusza Mroza [FOTO, WIDEO]

Serial powstał na motywach powieści "Ekspozycja" i "Przewieszenie".

Popularne