Kino
IFFR Live in Sarajevo: Chris the Swiss - pokaz filmu i transmisja Q&A

IFFR Live in Sarajevo: Chris the Swiss - pokaz filmu i transmisja Q&A

  • 2018-08-11, , godzina 20:00
  • od 15zł do 22zł
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza na wyjątkowy pokaz filmowy w ramach IFFR Live in Sarajevo - efektu współpracy festiwali w Rotterdamie i Sarajewie. Na ekranie nominowany do Złotej Kamery w Cannes Chris the Swiss - częściowo animowany film dokumentalny w reżyserii Anji Kofmel. Po seansie transmisja spotkania z twórcami.

Sekcja IFFR Live jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie (IFFR). W styczniu tego roku, krakowscy widzowie wraz z kinomanami w kilkudziesięciu europejskich miastach, już po raz czwarty mieli możliwość zobaczyć premierowo filmy prezentowane podczas festiwalu. Tym razem projekt IFFR Live gościć będzie na festiwalu filmowym w Sarajewie, gdzie 11 sierpnia zaprezentowany zostanie film Chris the Swiss, wyświetlany jednocześnie w dziewięciu kinach w Europie, w tym w Kinie Pod Baranami.

Chris the Swiss to pełnometrażowy debiut Anji Kofmel, będący rozwinięciem jej krótkometrażowego filmu Chrigi. Reżyserka próbuje odtworzyć burzliwe życie swojego kuzyna Christiana Würtenberga, szwajcarskiego reportera, który w 1992 roku zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w czasie wojny na Bałkanach. Po dziewiętnastu latach Kofmel rusza jego śladami, próbując zgłębić motywację podziwianego w młodości człowieka oraz dociec przyczyn jego śmierci. Chris the Swiss to oryginalne połączenie czarno-białej animacji i dokumentu, a zarazem rejestracja bardzo osobistej i bolesnej opowieści o sumieniu, poszukiwaniu przygód i znaczeniu wojny.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Cannes film Kofmel otrzymał aż trzy nominacje, w tym do Złotej Kamery dla najlepszego debiutu. Dokument prezentowano m.in. w Karlowych Warach oraz na prestiżowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

Po seansie Kino Pod Baranami zaprasza do uczestnictwa w transmitowanym na żywo spotkaniu z twórcami. Krakowscy widzowie będą mogli wziąć udział w sesji Q&A przy pomocy Twittera (używając hashtagu #livecinema)

Film prezentowany będzie z polskimi i angielskimi napisami. Transmitowane spotkanie z twórcami odbędzie się w języku angielskim.

 

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Karolina Pilarczyk
Mistrzyni w drifcie zagrała w filmie "Diablo. Wyścig o wszystko"

Karolina Pilarczyk wystąpiła w filmie z własnym autem.

Nadchodzi premiera "Granicy" - szwedzkiego kandydata do Oskara

Kolejna adaptacja historii autora "Wpuść mnie" już wkrótce w kinach.