Kino
Atak paniki - premiera z udziałem twórców

Atak paniki - premiera z udziałem twórców

  • 2018-01-16, , godzina 20:15
  • 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 14 zł (senior)
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

We wtorek, 16 stycznia, w Kinie Pod Baranami odbędzie się krakowska premiera doskonale przyjętej czarnej komedii Atak paniki w reżyserii Pawła Maślony, współautora scenariusza rewelacyjnego Demona Marcina Wrony. Na ekranie m.in. Artur Żmijewski, Dorota Segda i nagrodzona w Gdyni Magdalena Popławska. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.

Atak paniki to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Reżyser i współautor scenariusza Paweł Maślona serwuje widzom brawurową komedię, w której nic nie jest tym, czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. Krytyk filmowy Michał Oleszczyk uznał Atak paniki za najbardziej wybuchowy i krytyczny traktat o naszej współczesności. Film zbiera świetne recenzje również za sprawą nowatorskiego montażu Agnieszki Glińskiej oraz znakomitych ról aktorskich w wykonaniu nagrodzonej na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni Magdaleny Popławskiej, Doroty Segdy, Artura Żmijewskiego, Grzegorza Damięckiego, Julii Wyszyńskiej i Bartłomieja Kotschedoffa. Autorem muzyki do filmu jest JIMEK (Radzimir Dębski), wszechstronny kompozytor i dyrygent, znany m.in. z nowatorskich koncertów muzyki hip hopowej z raperem Miuoshem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz wygranej w konkursie na remix utworu amerykańskiej piosenkarki Beyoncé.

Po seansie spotkanie z twórcami poprowadzi krytyk filmowy i redaktor Tygodnika Powszechnego Anita Piotrowska. Gośćmi pokazu będą reżyser Paweł Maślona oraz aktorzy: Bartłomiej Kotschedoff (współtwórca scenariusza), Dorota Segda, Ewa Kaim oraz Adam Nawojczyk.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Aquaman
Mamy pierwszy zwiastun filmu "Aquaman" z Comic-Con 2018 [WIDEO]

Jason Momoa w superprodukcji z uniwersum DC.

Glass zwiastun
Zobacz zwiastun filmu "Glass" z Comic-Con 2018 [WIDEO]

Zobacz, co stało się po wydarzeniach z filmu "Split".