Kino
7. edycja MFF Kino Dzieci

7. edycja MFF Kino Dzieci

  • 2020-09-26, do 2020-10-04
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

Wraz z końcem września, w ponad 20. kinach w całej Polsce rozpocznie się 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KINO DZIECI. Tradycyjnie wydarzenie zawita również do krakowskiego Kina Pod Baranami, gdzie zaprezentowanych zostanie dziewięć wyjątkowych filmów animowanych i aktorskich dla widzów w wieku od 4 do 12 roku życia.

Najmłodszych kinomanów do wspólnej zabawy zaprasza przebojowa 5-latka z filmu Ella Bella Bingo, która postanawia zorganizować lokalny konkurs talentów. Choć wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, dziewczynka nie czuje się szczęśliwa. Źródłem jej niepokoju jest dotychczasowy przyjaciel, który zamiast trenować magiczne sztuczki, spędza coraz więcej czasu z nowym mieszkańcem dzielnicy, Johnnym. Pełen obaw jest także bohater szwedzkiej animacji Filonek Bezogonek. Ten ciekawski kotek, znany z kart książek Gosty Knutssona, gubi się w lesie. Gdy w końcu udaje mu się odnaleźć wyjście, trafia do Uppsali – prawdziwej miejskiej dżungli, zamieszkiwanej przez zaskakująco liczne zwierzęta.

Nieco starszych widzów, Kino Pod Baranami zabiera w podróż po wyobraźni pisarza Martina Widmarka – pochodzącego ze Szwecji autora bestsellerów literatury dziecięcej. W programie Festiwalu znalazła się oparta na jego twórczości, najnowsza filmowa odsłona serii o przygodach dwojga młodych detektywów, czyli Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu. Tym razem, dociekliwe dzieciaki ruszają w pościg za kolejowym złodziejem, który… jest niewinny? Literacka twórczość Widmarka jest także podstawą filmu Halvdan – prawie wiking, rozgrywającego się w skandynawskiej wiosce zamieszkanej przez legendarnych wojowników. Wśród nich znajduje się lekceważąco traktowany młody kowal, który odegra niebagatelną rolę w poszukiwaniach słynnego magicznego topora.

Starsze dzieci będą miały okazję poznać historię podzielonych Niemiec (Fritzi – przyjaźń bez granic), prześledzić losy przebywającej nielegalnie w Belgii młodej vlogerki (Binti), rzucić się w wir szkolnych przygód pewnej skrajnie optymistycznej 12-latki (Szczęściara) oraz zobaczyć na własne oczy niezwykłą wyprawę przez pokrytą śniegiem Norwegię w czasach II wojny światowej (Wszyscy za jednego). Festiwal KINO DZIECI to także okazja do zobaczenia najnowszej polskiej produkcji dla młodego widza, będącej sequelem hitu z 2017 roku. Tarapaty 2 to brawurowa, wypełniona fałszywymi tropami oraz zwrotami akcji historia zaginięcia bezcennego obrazu Claude’a Moneta, na którego poszukiwania wyruszają znani z pierwszej części filmu Olek (Jakub Janota-Bzowski) i Julka (Pola Król).

Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w polskiej wersji językowej.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Konkurs Ziaja
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!