Dzieje się - Kino

Zawód: Filmowiec!

2007-09-26 13:59:38 | Kraków
 Pasjonujesz się kinem? Chcesz uczestniczyć w realizacji filmu? Zobaczyć, jak wygląda praca na planie? Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "Zawód: Filmowiec"!

"Zawód: Filmowiec" odpowiada na coraz szersze zainteresowanie młodych ludzi sztukami audiowizualnymi, w tym przede wszystkim filmem. Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie młodym entuzjastom kina możliwości uczestniczenia w każdym z etapów powstawania dzieła filmowego – od scenariusza aż po działania postprodukcyjne. W ramach projektu zrealizowana zostanie półgodzinna fabuła oraz równolegle przeprowadzane warsztaty dla dziesiątki uczestników wyłonionych spośród nadesłanych zgłoszeń. Każdy z nich będzie miał okazję wziąć czynny udział w tworzeniu dzieła filmowego.

Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku 18 – 28 lat z Krakowa oraz okolic. Organizatorzy to krakowska Grupa Nieformalna KinoFlo, w skład której wchodzi piątka młodych miłośników kina. "Czekamy nie tyle na początkujących filmowców, co przede wszystkim na ludzi interesujących się filmem i pragnących poznać produkcję filmową „od podszewki”. Chcemy stworzyć im taką właśnie okazję, na którą przecież jeszcze nie tak dawno sami czekaliśmy" - tłumaczy Joanna Szymańska inicjatorka i współzałożycielka Grupy KinoFlo.
 
Zgłoszenia można przesyłać do końca września. Na początku października odbędzie się rekrutacja uczestników. Zaraz potem szczęśliwa dziesiątka rozpocznie pracę nad przygotowaniem etiudy. "To na czym nam zależało, to skoncentrowanie się na metodzie nauki poprzez rzeczywiste zaangażowanie w podejmowane działania. Chcieliśmy również nawiązać do tradycji zespołów filmowych – gdzie w twórczej i kreatywnej atmosferze młodzi ludzie realizowali swoje idee i pomysły, przenosząc je na taśmę celuloidową"- dodaje Szymańska.
 
Realizacja projektu odbędzie się w trzech etapach odpowiadających etapom produkcji filmu: pre-produkcja - praca nad scenariuszem, budżetem, pozyskiwanie partnerów (15. 10 – 09.12), realizacja – plan zdjęciowy (10 – 23. 12), działania postprodukcyjne – montaż, udźwiękowienie, rozliczenie budżetu oraz promocja zrealizowanego filmu (01. 01 – 30.03. 2008). Warsztaty zostaną uzupełnione krótkimi wykładami przygotowanymi dla uczestników przez członków Grupy KinoFlo.

Zapraszamy do przysyłania wypełnionych kart zgłoszeń wraz z CV na adres grupanieformalna@gmail.com, znaleźć je można na: www.stopklatka.pl

Strona internetowa projektu oraz Grupy KinoFlo: www.grupanieformalna.pl rusza od 1 październiaka. Nie przegap!
 
 

zdjęcie: www.kazimierzkutz.pl

Słowa kluczowe: zawód filmowiec warsztaty filmowe film kraków kino realizacja filmu Grupa Nieformalna KinoFlo plan
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sophia Lillis w filmie To
Sophia Lillis gwiazdą horroru fantasy "Gretel and Hansel"

Młoda aktorka dała się poznać rolą w filmie "To" z 2017 roku.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
Wystrzałowy zwiastun filmu "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" [WIDEO]

Dwayne Johnson, Jason Statham i Vanessa Kirby dają czadu jak nigdy wcześniej!

Praziomek
Na co do kina w święta wielkanocne

Wielkanoc to okazja, by wspólnie z rodziną wybrać się do kina. Sprawdźcie, co jest teraz grane!

Polecamy
Pogromczynie duchów testują swoje gadżety [WIDEO]
Pogromczynie duchów testują swoje gadżety [WIDEO]

Zobacz fragment filmu "Ghostbusters. Pogromcy duchów"!

Będzie kontynuacja "Alicji w Krainie Czarów"
Będzie kontynuacja "Alicji w Krainie Czarów"

Przebój Tima Burtona z 2010 roku, "Alicja w Krainie Czarów" doczeka się kontynuacji.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Sophia Lillis w filmie To
Sophia Lillis gwiazdą horroru fantasy "Gretel and Hansel"

Młoda aktorka dała się poznać rolą w filmie "To" z 2017 roku.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
Wystrzałowy zwiastun filmu "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" [WIDEO]

Dwayne Johnson, Jason Statham i Vanessa Kirby dają czadu jak nigdy wcześniej!