Dzieje się - Kino

Krakowski Festiwal Górski - ostatnie zgłoszenia

2012-10-12 13:39:52 | Kraków

10. Krakowski Festiwal Górski to trzy dni pokazów najlepszych filmów o tematyce górskiej z całego świata. Odbędzie się także Konkurs Filmu Polskiego o Grand Prix KFG 2012, do którego zaproszeni są wszyscy rodzimi twórcy. Termin zgłaszania obrazów do konkursu mija 12 listopada.

W tym roku Krakowski Festiwal Górski obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia. 10. edycja odbędzie się w dniach 7-9 grudnia, tradycyjnie gościny udzieli nam Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Na scenie Krakowskiego Festiwalu Górskiego wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych, odbędzie się szereg prelekcji i warsztatów, a także Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Festiwalowymi gośćmi będą m.in. Steve House oraz Hansjörg Auer.

KFG to także trzy dni pokazów najlepszych filmów górskich z całego świata. Nie zabraknie również polskich produkcji, które będą walczyć o Grand Prix KFG 2012 w Konkursie Filmu Polskiego.

Konkurs Filmu Polskiego jest szansą na artystyczny debiut, zaprezentowanie własnej twórczości szerszej publice i, co szczególnie istotne, na konfrontację początkujących filmowców z uznanymi twórcami.

Serdecznie zapraszamy naszych rodzimych twórców do zgłaszania swoich produkcji do udziału w Konkursie Filmu Polskiego. Termin nadsyłania filmów mija 12 listopada br., informacja o zakwalifikowanych obrazach podana zostanie 21 listopada*.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, dodatkowo dwie wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym.

W tym roku zostanie także ufundowana specjalna, dodatkowa nagroda dla najlepszego polskiego filmu stricte wspinaczkowego. Poza tym, dwa filmy polskie wybrane do konkursu międzynarodowego będą mogły wystartować również w Konkursie Filmu Polskiego (w ubiegłym roku takiej szansy nie miały).  

10. Krakowski Festiwal Górski
7-9 grudnia 2012 roku
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
ul. Rakowicka 27
Pawilon Dydaktyczno-Sportowy

ip

Słowa kluczowe: krakowski festiwal górski 2012 zgłoszenia filmów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
"Madagaskar 3" znów na szczycie
"Madagaskar 3" znów na szczycie

Film znacząco wyprzedza wynik finansowy, bardzo oczekiwanej wydawać by się mogło, produkcji Ridleya Scotta "Prometeusz".

Szybcy i wściekli 7: zdjęcia jeszcze w tym roku?
Szybcy i wściekli 7: zdjęcia jeszcze w tym roku?

Vin Diesel zdradza, że zdjęcia do siódmej części "Szybkich i wściekłych" mogą ruszyć jeszcze latem 2013 roku.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane