Teatr
"Trzej Muszkieterowie" współcześnie

"Trzej Muszkieterowie" współcześnie

Opis

Piękne kostiumy, wspaniałe przygody, klasyczne motywy męskiej przyjaźni, honoru, poświęcenia i zemsty, urocze kobiety i przystojni panowie - to wszystko, co kochają widzowie, połączy opowieść o czterech mistrzach szpady. Nowy projekt Teatru Łaźnia Nowa to nowatorska adaptacja "Trzech Muszkieterów", której premiera odbędzie się 5 października, o godz. 19:00.

Spektakl powstaje w reżyserii dobrze znanego krakowskiej publiczności Giovanniego Castellanosa, który zaprosił do współpracy aktorów warszawskiego Teatru Montownia - Adama Krawczuka, Marcina Perchucia, Rafała Rutkowskiego, Macieja Wierzbickiego oraz Monikę Fronczek. Zespół proponuje widzowi nowe odczytanie bestselleru Aleksandra Dumasa - kreuje na scenie dziwny, odkształcony świat, będący jednocześnie XVII-wieczną Francją, jak i pędzącym, współczesnym światem - pełnym relatywizmu moralnego i zagubienia.

„Trzej Muszkieterowie“ to rodzaj groteskowego cyrku, w którym wszyscy coś grają, kreują, śmieszą, a jednocześnie żenują. W którym artyści – jak chomik w kółku – biegną już nie dlatego, że chcą biec, ale dlatego, że nie potrafią się zatrzymać. Z jednej strony to szalone przygody, pojedynki, namiętności, a z drugiej – zgorzknienie, zmęczenie i zepsucie. To wewnętrzne pęknięcie staje się motorem dramaturgicznym spektaklu, który zachęca do przemyślenia słynnego okrzyku: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!".

Premiera: 5 października 2013, 19.00

Kolejne spektakle:

6 października godz. 17.00 i 19.30

14-16 listopada godz. 19.00

ip

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.