Spektakle, przedstawienia
kasi9f2c6764637b943940ec883baa090460.jpg

O Kasi, co gąski zgubiła Autor sztuki: Maria Kownacka

Ocena:

Opis spektaklu

Opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, a ukryła podstępna Czarownica osadzona została w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny. Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyrusza w drogę by je odnaleźć. W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie. Wędrując z Kasią widzowie spotykają szereg przyjaznych postaci: gospodynię Matuskę, Kowala Ambrożego i jego żonę Kowalową Ambrożynę, odważnego Jasia Juhasa, leśne Skrzaty. Wystąpią też zwierzęta: Gąski, Kózka, Prosię, Owieczki, Piesek.

Reżyser przedstawienia Grzegorz Kwieciński, znany z innych cieszących się powodzeniem realizacji w Teatrze Groteska (m.in. nagradzany „Tygrys Pietrek”), postanowił zaprosić widzów do udziału w teatralnej, górskiej wyprawie. Razem z bohaterami tej historii podziwiać będziemy piękno górskiej przyrody oraz przyglądać się nastrojowym wschodom i zachodom słońca. Spotkamy też Jeża, Zająca i innych mieszkańców lasu.

Charakterystyczne lalki i pomysłowa scenografia, muzyka inspirowana góralskim folklorem, rytmiczne piosenki oraz doskonały ruch sceniczny stanowią o atrakcyjności przedstawienia. Aktorzy Groteski zbudowali szereg przyjaznych, interesujących postaci, które otworzą drogę do spotkania z bajkowym światem Marii Kownackiej. Historia o przyjaźni i wytrwałości na pewno spodoba się najmłodszym. Znakomity spektakl Teatru Groteska potwierdza ponadczasowość utworu, będącego klasyką literatury dziecięcej. 

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl O Kasi, co gąski zgubiła (Teatr Groteska, Kraków). Sprawdź seanse.
  • Teatr Groteska, Skarbowa 2, Kraków
    piątek, 11 maja: 09:00, 11:30 (Sala Kopułowa)
    sobota, 12 maja: 16:00 (Sala Kopułowa)
    niedziela, 13 maja: 11:00, 13:00 (Sala Kopułowa)
    poniedziałek, 14 maja: 09:00, 11:30 (Sala Kopułowa)

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu O Kasi, co gąski zgubiła (Teatr Groteska, Kraków).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na O Kasi, co gąski zgubiła.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu O Kasi, co gąski zgubiła (Teatr Groteska, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem O Kasi, co gąski zgubiła (Teatr Groteska, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu O Kasi, co gąski zgubiła (Teatr Groteska, Kraków).
Ostatnio czytane
Eliminacje do PAKI
Eliminacje do PAKI Kraków

Krakowskie eliminacje do PAKI, odbędą się 3 i 4 oraz 9, 10 i 11 marca w Centruym Kultury Rotunda.

Rafał Blechacz w Hamburgu
Rafał Blechacz w Hamburgu

Podczas wizyty w fabryce Steinwaya w Hamburgu, Rafał Blechacz wybrał nowy fortepian, który pozwoli mu dalej rozwijać swoje umiejętności. Zakup instrumentu na miarę jego talentu, sfinansował PKN ORLEN.

Kupony i kody rabatowe
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi
Konkurs Ziaja