Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Są takie historie, które nie tylko zapadają głęboko w pamięć, ale przede wszystkim dotykają głęboko serce. Takie przeżycia z pewnością wywołuje opowieść o małym chłopcu, zamieszkującym planetę niewiele większą od siebie - poetycka opowieść, pełna metaforyki i fantastycznych postaci. Ta wielowątkowa baśń może być skierowana do widza w każdym wieku. Wszystko zależy od naszej dojrzałości. Każdy zaczerpnie z opowiadania to, co dla niego najistotniejsze. Dziecko zapamięta niewiarygodne przygody Małego Księcia, zagubionego w dorosłym świecie. Młodzież będzie chciała zachować „dziecko” w sobie, a dorośli wyciągną lekcję z postępowania Pijaka, Króla czy Bankiera. Wszyscy jednak zapamiętają jedno: najważniejsza w życiu jest przyjaźń i miłość.

Spektakl jest autorską adaptacją dzieła, opartą na klasycznej inscenizacji. W sztuce wykorzystywane są również fragmenty tekstów z „Nocnego lotu” Saint-Exupéry’ego. Kreacja teatralna prowadzona jest w taki sposób, aby widz mógł swobodnie odczytywać symbole, zawarte w tekście oryginalnym. Multimedialna scenografia wprowadza, trójpłaszczyznowość spektaklu, co oddaje trzy nieustannie przeplatające się wątki fabuły: realistyczny, baśniowy i psychologiczny. Opracowanie muzyczne eksponuje dodatkowo płynne przenikanie nastrojów. Wszystkie formy ekspresji scenicznej łączą się tu w jedną oniryczną alegorię.

W spektaklu trwającym 70min. występują aktorzy: Ewelina Czarnecka,  Anna Kończal, Magdalena Tokarz, Paweł Brandys, Jakub Perkowski.
Po każdym przedstawieniu możliwa organizacja warsztatów teatralnych.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Mały Książę (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków). Sprawdź seanse.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Mały Książę.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Mały Książę (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Mały Książę (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Mały Książę (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Mały Książę (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Kabaret Róbmy swoje
Kabaret Róbmy swoje Kraków

Studencie! Ten program rozwiąże Twoje problemy kulinarne. Podpowie, czego nie robić, by Twój związek był udany, oraz nauczy Cię rozmawiać z promotorem. Chcesz dobrze bawić się codziennością? Lubisz być zaskakiwany? Tak? Rób swoje! Idż na kabaret Róbmy swoje.

Discovery Historia na Przeglądzie Kabaretów PAKA
Discovery Historia na Przeglądzie Kabaretów PAKA Kraków

„Technologia mycia ciała w warunkach budownictwa bezłazienkowego", czyli Socjalistyczna Filmoteka Powiatowa to nowy cykl kanału Discovery Historia na Przeglądzie Kabaretów PAKA.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!