Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Przygody Odyseusza

Paweł Szumiec

Przygody Odyseusza

(Teatr Groteska, Kraków)

Przygody Odyseusza
 

Opis spektaklu

Powrót Odyseusza jest historią wzlotów i upadków, opowieścią o nieustannym borykaniu się z własnymi słabościami i...namiętnościami. Bohater zdobywa szereg doświadczeń, które kształtują jego osobowość, kreują sposób patrzenia na rzeczy i idee, upewniają w słuszności wybranej drogi.

Przedstawienie utrzymane jest w stylistyce teatru lalki, maski i aktora, wykorzystującej także konwencję teatru w teatrze. Nawiązując plastycznie do antyku, spektakl nie jest wierną kopią zjawisk zachodzących w sztuce w tamtym okresie, lecz jest raczej wariacją na temat czasów starożytnych, bliższą naszej współczesnej estetyce. Całość potraktowana została w sposób humorystyczny, pokazując patos tradycji z przymrużeniem oka. Dla przykładu: bogowie w naszej wersji są ludźmi z krwi i kości, którzy, choć władają gromami, także mają swoje wady, bóle i troski.
 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Energia pomarańczy w pielęgnacji ciałaWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z zawartością naturalnego masła pomarańczowego.
FB dlaMaturzysty.pl reklama