Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Czarnoksiężnik z krainy Oz

Lyman Frank Baum

Czarnoksiężnik z krainy Oz

(Teatr im. J. Słowackiego, Kraków)

Czarnoksiężnik z krainy Oz
Autor sztuki: Lyman Frank Baum
Premiera: 2011-03-05
Reżyseria: Jarosław Kilian
Scenariusz: Jarosław Kilian
Muzyka: Grzegorz Turnau
Scenografia: Julia Skrzynecka
Obsada: Błażej Wójcik (Strach Na Wróble), Rafał Dziwisz (Blaszany Drwal), Wojciech Skibiński (Lew), Krzysztof Jędrysek (Oz), Dorota Godzic (Czarownica Dobra), Lidia Bogaczówna (Czarownica Zła), Maciej Jackowski (Wuj Henryk), Bożena Adamek (Ciocia Emilia), Barbara Garstka (Dorotka), Emilia Kalarus (Dorotka)
 

Opis spektaklu

Jedna z najsłynniejszych książek dla dzieci w adaptacji teatralnej wybitnego reżysera Jarosława Kiliana, z muzyką słynnego kompozytora i wokalisty Grzegorza Turnaua. Opowieść o niezwykłych przygodach Dorotki i jej przyjaciół w tajemniczej krainie Oz, porównywana z największymi hitami współczesnej literatury fantasy, przeznaczona jest zarówno dla najmłodszej widowni, jak i dla dorosłych, którzy nie tylko odnajdą w niej cząstkę własnego dzieciństwa, ale otrzymają też dużo świetnej muzyki oraz atrakcyjnej scenicznie zabawy.
 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

  • Zachwycona [1]Miałam wielką przyjemność oglądać spektakl z moimi 7-latkami. Byłam zachwycona pomysłowością, delikatnością, humorem, lekkością przekazu. Wspaniałe przedstawienie, z wyobraźnią, piękną muzyką Pana Gr...

    2013-04-10, 21:37:13
    Joanita Łanecka
Zobacz wszystkie wypowiedzi
 
BLOK PROMOWANY
Energia pomarańczy w pielęgnacji ciałaWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z zawartością naturalnego masła pomarańczowego.
FB dlaMaturzysty.pl reklama