Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Kraków: 20. Finał WOŚP w niedzielę

2012-01-05 12:51:35 | Kraków

Licytacje, pokazy zorganizowane przez Policję, wyjątkowy koncert na Rynku Głównym z udziałem zespołów Via Rei, DMTA, CF98, Mats Meguenni oraz The Car Is On Fire, a w finale, tuż po godz. 20.00, tradycyjnie światełko do nieba – tak będzie w Krakowie już w najbliższą niedzielę (8 stycznia) podczas 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra dla wcześniaków i kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Muzeum Narodowe również przyłącza się do działań WOŚP – w Sukiennicach zobaczyć będzie można wystawę „XX lat Fundacji WOŚP”. Jest to jedyna taka niepowtarzalna kolekcja 20 zdjęć obrazująca 20 lat pracy Fundacji Jurka Owsiaka. Co więcej, w dniu Finału jeden z krakowskich Sztabów będzie działał we wnętrzu galerii w niedzielę i będzie można przyglądnąć się pracy sztabu. Ponadto W dniu Finału stałe wystawy i galerie zobaczysz za datek do puszki!

Na Małym Rynku między 11:30 a 16:30 będzie można oddać krew w Autokarze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także wziąć udział w pokazie ratownictwa medycznego i w pokazie samochodów sportowych, policyjnych, medycznych i strażackich.

Bluesowa Orkiestra Świątecznej Pomocy ruszy o 20:00 w Klubie Żaczek przy ul. Oleandry 1. Zagrają Hard Times, Cheap Tabacco, Przytuł&Kruk, Dominik Plebanek, Fabryka Zabawek, Monkey Business, L’Orange Electrique, 8i 3/4 . W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Po koncercie Jam Session.

I ponownie muzycznie - Koncert Kumka Olik w Fortach Kleparz – godzina 18:00.

„W zdrowym ciele zdrowy duch!” - pod takim hasłem będzie się można bawić w Cinema City Zakopianka. W programie między innymi charytatywny maraton Spinningowy, pokazy sztuk walki, szkoła salsy i duuużo innych. Start o 10:30.
 
Rajdowa Orkiestra Świątecznej Pomocy pod Hotelem Forum ruszy z piskiem opon o 10:30, pokonując różne przeszkody. Odbędzie się pokaz drużyny Amerykańskiego Futbolu, pokaz ratownictwa drogowego i licytacje.

Od 10:00 w podziemiach Hotelu Forum przy rozegra się prawdziwa Laserowa Walka pod sztandarem orkiestrowego serduszka! Przez cały dzień gry w Laser Arenie będą dostępne za połowę ceny, a dochód trafi prosto do orkiestrowych puszek!  
 
O 13 krakowskie Morsy z Krakowskiego Stowarzyszenia Morsów Kaloryfer udowodnią, że mają najgorętsze serca. Zbierać będą pieniądze w wodach Zakrzówka! Wystarczy identyfikator, puszka i... kąpielówki;)

Coś dla fanów Darta! W klubach SportBar (Rakowicka 17) i Dziupla (Stadion Wandy) odbędą się turnieje gry w darta.

W Nowohuckim Centrum Kultury od godziny 16:00 będą prowadzone stoiska, na których będzie można zakupić m.in. książki, okolicznościowe pamiątki i gadżety. W sali teatralnej zaprezentują się zespoły i grupy działające w NCK, takie jak: Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Grupa Taneczna „Bit” i wiele wiele innych.

W Hotelu Europejskim, Ul. Lubicz 5 można będzie wziąć udział w Wielkiej Gali Mody i Piękna, podczas której zostanie wybrana Miss Nowej Huty, zostanie także rozstrzygnięty konkurs Dziewczyna Roku 2011 i Mister Roku 2011. Zapraszamy od 16:00.

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – Teatr Lalki i Aktora PARAWAN zapraszają na spektakl teatralny pt. „Wariacje” w reżyserii Filipa Budweila.  „WARIACJE"   to spektakl teatru formy, pokazujący możliwości jakie drzemią w animacji przedmiotu, zabawie obrazem oraz plastyką ciała aktorów. Przedstawienie w konwencji teatru "czarno białego"  udowadnia, że to wyobraźnia widza powoduje, że świat na scenie jest kolorowy, a uproszczone formy stają się uniwersalną metaforą opisującą otaczający nas świat” – tymi oto słowami organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Zajazdu Kościuszkowskiego przy ul. Białoprądnickiej 3 w niedzielę o godzinie 17:00.

Bonarka City Center organizuje Koncert dla Najmłodszych. Wszyscy odwiedzający BCC będą mogli przekonać się, jak proste jest udzielanie pierwszej pomocy, bowiem to dzieci z ze szkoły podstawowej (uczestnicy fundacyjnego programu Ratujemy Uczymy Ratować) będą swoistymi "instruktorami". Zostanie przeprowadzona również akcja „Wcześniaki dla wcześniaków”, w której pieniążki będą zbierać wcześniaki uratowane dzięki sprzętowi WOŚP. Program imprezy: Czas 11.00-20.00 (koncerty 11-18). Na scenie wystąpią: Tęczowa Muzyka, Mateusz Kluza, Gabrysia Świerczek, Teddy JR, pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez dzieci (15.30), GREEN STREET – wokalistka z Mam Talent, David Rawski z zespołem z You Can Dance.

Krakowskie Publiczne Uczelnie Wyższe organizują zbiórkę na swoich terenach związanych z uczelniami. Zbiórka będzie połączona z występami grup artystycznych związanych z teatrami ulicznymi oraz Fireshow.

W Solvay Parku szkoły Cosinus zapraszają na stoisko gdzie wykonywane będą makijaże  – oczywiście za wrzut do puszki.
 
Zapraszamy również do udziału w Ósmym Karpackim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym będą uczestniczyć schroniska m.in. Na Hali Krupowej, Hali Miziowej, Kudłaczach oraz w Dolinie Pięciu Stawów. W orkiestrowych sklepikach będzie można uzupełnić swój ekwipunek turystyczny. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.orkiestra.e-beskidy.com.

Wiecej o imprezach towarzyszących 20. Finałowi WOŚP w Krakowie dowiesz się klikając TUTAJ

Słowa kluczowe: wośp 2012 rynek koncerty program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOÅšP 2018
26. Finał WOŚP - padł nowy rekord!

Padł kolejny rekord podczas 26. Finału WOŚP!

26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota
26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota

Zobaczcie ile wynosi obecnie zdeklarowana kwota 26. Finału WOŚP!

WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Polecamy
WOŚP 2017 w Krakowie. Zobacz, kto zagra!
WOŚP 2017 w Krakowie. Zobacz, kto zagra! Kraków

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 15 stycznia 2017.

Lidia Owsiak zarabia 9 tysięcy? Jest odpowiedź fundacji
Lidia Owsiak zarabia 9 tysięcy? Jest odpowiedź fundacji

Zarząd Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydał oświadczenie w sprawie oskarżeń niektórych mediów o nieuczciwe praktyki.

Ostatnio dodane
WOÅšP 2018
26. Finał WOŚP - padł nowy rekord!

Padł kolejny rekord podczas 26. Finału WOŚP!

26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota
26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota

Zobaczcie ile wynosi obecnie zdeklarowana kwota 26. Finału WOŚP!

Kupony i kody rabatowe