Wiadomości - Artykuły

Jak tanio wypożyczyć w Krakowie auto na weekendowy wyjazd?

2019-01-30 13:28:53 | Kraków

Wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc w Krakowie i okolicach jest trudno dostępnych dla osób, które podróżują samolotami, pociągami czy autobusami. W takiej sytuacji niezbędny jest samochód, ale przecież nie każdy musi go mieć. Dotyczy to zwłaszcza osób, które przyjechały do miasta w celach turystycznych lub zawodowych transportem zbiorowym. Jednak wcale nie trzeba wówczas rezygnować z weekendowego wyjazdu, ponieważ z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów.

Wynajem samochodu na weekend

Gdzie najłatwiej wypożyczyć samochód?

O wypożyczeniu samochodu warto pomyśleć nieco wcześniej, ponieważ wówczas można porównać oferty poszczególnych wypożyczalni, sprawdzając je w internecie. Korzystne warunki ma m.in. wypożyczalnia samochodów w Krakowie - carfree.pl (https://carfree.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow/pl), w której można zamówić podstawienie samochodu pod lotnisko, dworzec czy jakiekolwiek inne miejsce. Warto mieć świadomość, że koszt wynajmu zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest oczywiście model samochodu oraz okres wynajmu – cena za dzień przy wynajmie krótkoterminowym jest wyższa niż przy wynajmie długoterminowym.

Wybierając wypożyczalnię, warto sprawdzić, czy samochody mają ubezpieczenie, znoszące odpowiedzialność użytkownika. Jest to bardzo ważne w sytuacji, gdy zdarzy się stłuczka – dzięki takiej polisie kierowca nie ponosi żadnych kosztów, a do tego może skorzystać z zastępczego samochodu.

Wypożyczenie auta na weekend - jakie warunki trzeba spełnić?

Większość profesjonalnych wypożyczalni ma określone warunki, które należy spełnić, jeśli chce się wypożyczyć samochód. Auta dostępne są dla osób, które ukończyły 21 rok życia, a prawo jazdy mają od roku. Ważne jest także to, aby osoba wynajmująca posiadała polskie obywatelstwo – w przeciwnym wypadku konieczne jest uiszczenie kaucji zabezpieczającej, która wynosi od 300 zł do maksymalnie 3 tysięcy złotych. Kwota ta zależy od wybranej marki i segmentu pojazdu. 

Jeśli autem ma kierować inna osoba, niż ta, która je wynajmuje, należy to zgłosić w wypożyczalni. W tym wypadku ww. wymagania również muszą być spełnione. Trzeba także pamiętać, że jeśli w czasie weekendu będzie się podróżować wynajętym samochodem za granicę, to fakt ten również musi być zgłoszony w wypożyczalni. Spełnienie tych warunków daje pewność, że nie będą naliczone żadne dodatkowe opłaty. 

Dlaczego warto wynająć auto na weekend?

Wypożyczenie samochodu na weekend do wygodna opcja zarówno dla osób, które przyjeżdżają do Krakowa, jak i tych, które planuję wycieczkę poza miasto. Auto daje pełną mobilność i ułatwia zaplanowanie podróży. Ponadto wynajęty samochód jest zawsze w pełni sprawny i ubezpieczony, a w razie kolizji lub awarii zapewniane jest auto zastępcze. Co ważne, samochód może być podstawiony i odebrany w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta. Dzięki temu na weekendową wyprawę można wyruszyć bezpośrednio spod hotelu czy domu, nie martwiąc się o dojazd.

Zaletą korzystania z wypożyczalni jest również to, że wybór samochodów jest bardzo duży. Nie trzeba ograniczać się do klasy ekonomicznej, ale wybrać np. komfortowego SUV-a, samochód sportowy czy ekskluzywną limuzynę. Dla większych grup świetnym rozwiązaniem są kilkuosobowe busy, którymi można wygodnie przewieźć przyjaciół czy całą rodzinę.

Artykuł Partnera

fot. Adobe Stock

Słowa kluczowe: wypożyczalnia samochodów, oferty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Real Estate Talks w Krakowie
Podsumowanie Real Estate Talks Kraków Kraków

Real Estate Talks to bezpłatne spotkania networkingowe dla branży nieruchomości i budownictwa

Zobacz filmik, na ktÃłrym męÅźczyzna podejmuję desperacką prÃłbę dogonienia odjeÅźdÅźającego pociągu!
Mężczyzna wyszedł z pociągu na papierosa i zostawił niemowlę w środku. Zobacz nagranie! [WIDEO]

Zobacz filmik, na którym mężczyzna podejmuje desperacką próbę dogonienia odjeżdżającego pociągu!

Warszawskie Targi Fantastyki
Warszawskie Targi Fantastyki 2019 już w marcu

Impreza odbędzie się w samym centrum Warszawy przy ul. Brackiej 25.

Polecamy
reklama Nowa oferta studencka we wrocławskim Aquaparku!
Nowa oferta studencka we wrocławskim Aquaparku!

Aquapark Wrocław stworzył zaskakująco korzystną ofertę, adresowaną specjalnie do aktywnych studentów wrocławskich uczelni.

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.

Ostatnio dodane
Real Estate Talks w Krakowie
Podsumowanie Real Estate Talks Kraków Kraków

Real Estate Talks to bezpłatne spotkania networkingowe dla branży nieruchomości i budownictwa

Zobacz filmik, na ktÃłrym męÅźczyzna podejmuję desperacką prÃłbę dogonienia odjeÅźdÅźającego pociągu!
Mężczyzna wyszedł z pociągu na papierosa i zostawił niemowlę w środku. Zobacz nagranie! [WIDEO]

Zobacz filmik, na którym mężczyzna podejmuje desperacką próbę dogonienia odjeżdżającego pociągu!