Teatr
Premiera spektaklu "Tęsknota"

Premiera spektaklu "Tęsknota"

  • 2018-05-19, , godzina 19:15
  • Teatr Nowy Proxima, Krakowska 41, Kraków

Opis

"Tęsknota” to zbiór najważniejszych egzystencjonal nych problemów z trzech dramatów Antoniego Czechowa: "Wujaszka Wani”, "Trzech sióstr” i "Wiśniowegosadu”. Spektakl przygotowany jako dyplom studentów Studium Aktorskiego im.Aleksandra Sewruka w Olsztynie w reżyserii Piotra Siekluckiego, prezentowany jestna naszej scenie w ramach naszego cyklu „debiuty”.Najważniejszym zadaniem w pracy z młodymi aktorami było osiągnięcieprostych stanów emocjonalnych takich jak tęsknota, zauroczenie, odrzucenie czytłumiona nienawiść. W tym jakże prostym, ale ujmującym spektaklu, nie brakuje całejgamy rosyjskiej duszy.

Bohaterowie zmagają się z własnymi ułomnościami. Popijającherbatę i wódkę rozstrzygają swoje wieloletnie nieporozumienia; nierozwiązanesprawy stają im w gardle, a każde wypowiedziane słowo ma moc niszczenia. Nic sięnie układa w życiu trzech sióstr, doktora Astrowa i wieśniaka Łopahina, a nazewnątrz z za okien nachodzi nieszczęśliwy duch ojca. Sprawy w jakich poruszająsię bohaterowie to sprzedaż rodzinnego majątku na poczet długu, tęsknota zalepszym i bogatszym światem, podłe i wyniszczające romanse, wyrzut sumieniaspowodowany śmiercią ojca, którego wyrzucono z domu za pijaństwo.

Smutny i podły obraz świata ludzkich problemów zostaje w ostatecznymrozrachunku zastąpiony „nowym człowiekiem i nowym porządkiem”. Umiera Rosja irodzi się socjalizm. Nowy ład świata jest po to, by żyło się sprawiedliwiej. Światprostych problemów i tajemnic duszy człowieka został pogrzebany.

Ostatnio dodane
Anna Bolena spektakl
"Anna Bolena" premierowo w Operze Krakowskiej Kraków

Magdalena Łazarkiewicz zgłębiając psychologię postaci pokaże tragiczne losy żony angielskiego króla Henryka VIII.

Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Kupony i kody rabatowe