Teatr
Premiera spektaklu "Tęsknota"

Premiera spektaklu "Tęsknota"

  • 2018-05-19, , godzina 19:15
  • Teatr Nowy Proxima, Krakowska 41, Kraków

Opis

"Tęsknota” to zbiór najważniejszych egzystencjonal nych problemów z trzech dramatów Antoniego Czechowa: "Wujaszka Wani”, "Trzech sióstr” i "Wiśniowegosadu”. Spektakl przygotowany jako dyplom studentów Studium Aktorskiego im.Aleksandra Sewruka w Olsztynie w reżyserii Piotra Siekluckiego, prezentowany jestna naszej scenie w ramach naszego cyklu „debiuty”.Najważniejszym zadaniem w pracy z młodymi aktorami było osiągnięcieprostych stanów emocjonalnych takich jak tęsknota, zauroczenie, odrzucenie czytłumiona nienawiść. W tym jakże prostym, ale ujmującym spektaklu, nie brakuje całejgamy rosyjskiej duszy.

Bohaterowie zmagają się z własnymi ułomnościami. Popijającherbatę i wódkę rozstrzygają swoje wieloletnie nieporozumienia; nierozwiązanesprawy stają im w gardle, a każde wypowiedziane słowo ma moc niszczenia. Nic sięnie układa w życiu trzech sióstr, doktora Astrowa i wieśniaka Łopahina, a nazewnątrz z za okien nachodzi nieszczęśliwy duch ojca. Sprawy w jakich poruszająsię bohaterowie to sprzedaż rodzinnego majątku na poczet długu, tęsknota zalepszym i bogatszym światem, podłe i wyniszczające romanse, wyrzut sumieniaspowodowany śmiercią ojca, którego wyrzucono z domu za pijaństwo.

Smutny i podły obraz świata ludzkich problemów zostaje w ostatecznymrozrachunku zastąpiony „nowym człowiekiem i nowym porządkiem”. Umiera Rosja irodzi się socjalizm. Nowy ład świata jest po to, by żyło się sprawiedliwiej. Światprostych problemów i tajemnic duszy człowieka został pogrzebany.

Ostatnio dodane
Cezary idzie na wojnÄ™
Spektakl "Cezary idzie na wojnę" na Festiwalu Fringe w Edynburgu

To jeden z lepiej przyjętych przez publiczność i krytyków spektakli teatralnych minionego sezonu.

Szalone noÅźyczki - WrocÅ‚awski Teatr Komedia
Wrocławski Teatr Komedia zaprasza na wakacyjny maraton komediowy

W sierpniu zespół teatru zaprezentuje 8 tytułów cieszących się ogromnym zainteresowaniem.

Kupony i kody rabatowe