Teatr
Opera Rara 2020: Unknown, I Live With You

Opera Rara 2020: Unknown, I Live With You

  • 2020-01-31
  • Kraków

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 22.

fot. Karolina Stokłosa

Opis

Opera-performans czy opera-instalacja, jak sami twórcy nazywają „Unknown, I Live With You”, została zainspirowana wierszami afgańskich poetek – osobistymi wypowiedziami, w których ich głos nie jest skrępowany ani zniekształcony przez mężów, ojców, braci, krewnych czy media. Autorki – Roya, Meena Z., Fattemah AH, Freshta – wzięły udział w Afghan Women’s Writing Project, powołanym, aby zachęcać kobiety w Afganistanie do wyrażania się poprzez słowo i opowiadanie własnych historii.

Większość z nich uczestniczyła w przedsięwzięciu potajemnie. Ich poezja, surowa i nierzadko wstrząsająca, przekazuje uniwersalną prawdę o życiu kobiet pragnących wolności w skrajnie patriarchalnym społeczeństwie. Instalacja – rozpisana na trójkę śpiewaków, kwartet smyczkowy, elektronikę i tancerzy (nad wykonaniem całości pieczę sprawuje hiszpański dyrygent Pedro Beriso) – jest wspólnym dziełem reżysera Krystiana Lady i kompozytorki Katarzyny Głowickiej.

ip

Ostatnio dodane
Kain
"KAIN In Absentia" - premiera online filmu na podstawie spektaklu więziennego [WIDEO]

Prezentacja filmu może stać się jedyną okazją doświadczenia teatru w murach więzienia bez wcześniejszej konieczności rejestracji.

koronawirus epidemia
Powstanie spektakl dokumentalny o pandemii koronawirusa

Wszystko w ramach projektu "Teatr na faktach".