Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Donna Anna z okazji swoich urodzin wyprosiła u męża pozwolenie na wystawienie w pałacowym ogrodzie sztuki teatralnej pt. TERESICA. Mąż hrabiny niechętnie zgadza się na to przedsięwzięcie, przeczuwając katastrofę. Od dawna w zachowaniach  Donny Anny kryje się miłosna tajemnica, podobnie jak w historii Teresici, wiejskiej dziewczyny, bohaterki wystawianej opowieści...

Przedstawienie opiera się na pieśniach hiszpańskiego Renesansu, które po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w teatralnej formie. Muzyka stanowi wspaniałe połączenie elementów żydowsko-chrześcijańskich i mauretańskich. Opracowania pieśni i ich aranżacji dokonał  Mikołaj Blajda, kompozytor i instrumentalista. Kierownikiem muzycznym przedstawienia jest Zygmunt Magiera, który w pracy nad projektem korzysta ze swojego doświadczenia i wiedzy o muzyce dawnej. Scenografia i kostiumy będą dziełem Bożeny Pędziwiatr. Całość wymyślił i reżyseruje Fred Apke, działający na polskich scenach niemiecki reżyser, dramaturg i aktor.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Teresica (Opera Krakowska, Kraków).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Teresica.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Teresica (Opera Krakowska, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Teresica (Opera Krakowska, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Teresica (Opera Krakowska, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Teresica (Opera Krakowska, Kraków).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Ostatnio czytane
„Srebrna Fabryka” w Starym Teatrze
„Srebrna Fabryka” w Starym Teatrze Kraków

16 i 17 lutego na Scenie Kameralnej Starego Teatru ( ul. Starowiślna 21 ) zobaczyć będzie można spektakl „Fabryka”. Przedstawienie tak dziś, jak i jutro, rozpocznie się o godzinie 18.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!