Spektakle, przedstawienia
porwanie706036210c2bb287ff660a5df6ccd59b.jpg

Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll Autor sztuki: Stanisław Pagaczewski

Ocena:

Opis spektaklu

Spektakl sensacyjno-muzyczny. Opowieść o przyjaźni, poświęceniu, lojalności i odwadze, które zmierzą się ze zdradą, zakłamaniem i żądzą władzy. W tym nowym, oryginalnym spojrzeniu na dzieło Stanisława Pagaczewskiego uczłowieczony Smok Wawelski staje się bohaterem na miarę naszych czasów, a jego pojazd-amfibia… – właśnie, niech to pozostanie zagadką. Awanturnicza historia detektywistyczna pełna jest grozy i humoru. Tajemnicze zniknięcie wielkiego naukowca i bliżej niezidentyfikowane porwanie poprowadzą widzów ku wielkiej wyprawie w nieznane.

Widowisko barwne, dynamiczne i bogate w sceniczne formy wyrazu. Ciekawa plastyka kostiumów, masek i animacji filmowych oraz wykonywana na żywo muzyka nadaje całości fantastyczny wymiar. Ścieżkę muzyczną stanowią utwory zespołu: Globalne Ocieplenie oraz covery i przeróbki przebojów gwiazd takich jak: The Jackson 5, The Doors, Rolling Stones, Pink Floyd, The Beatles czy wreszcie Elvis Presley.

Przedstawienie stanowić będzie wyśmienitą rozrywką dla młodych widzów, którzy dadzą się porwać niezwykłemu rytmowi widowiska. Poruszone w spektaklu, wciąż aktualne, zagadnienia dostarczą wielu powodów do refleksji widzom dorosłym.

Spektakl adresowany do widzów od 9 roku życia po…. nieśmiertelność.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll (Teatr Groteska, Kraków). Sprawdź seanse.
  • Teatr Groteska, Skarbowa 2, Kraków
    wtorek, 26 lutego: 09:00, 11:30
    środa, 27 lutego: 09:00, 11:30
    czwartek, 28 lutego: 09:00, 11:30

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll (Teatr Groteska, Kraków).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll (Teatr Groteska, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll (Teatr Groteska, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll (Teatr Groteska, Kraków).
Ostatnio czytane
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet

Brak konieczności stania w długiej kolejce i szansa zakupu taniego biletu gdziekolwiek się jest - to zalety portalu www.eWejsciowki.pl. O misji, powstaniu i udogodnieniach portalu porozmawiamy z jego współzałożycielem - Maciejem Wartaczem.

Maski dialogu w „Krzysztoforach"
Maski dialogu w „Krzysztoforach" Kraków

W ramach organizowanego przez Instytutu Cervantesa programu monograficznego poświęconego współczesnemu teatrowi hiszpańskiemu w ubiegły piątek w Krzysztoforach odbył się spektakl Dziwactwa.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi