Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Zazwyczaj ukryte rodzinne dramaty rozgrywające się w intymnym kosmosie czterech ścian, często traumatyczne (mimo najlepszych chęci) relacje: „Syn to jestem ja, który jestem sobie obcy. Widzę siebie w stosunku do przyszłości, nad którą nie panuję. Rośnie, przerasta mnie o głowę, aż w końcu daję za wygraną. Najpierw go wychowuję, a potem szukam w nim oparcia” – mówi Ojciec w sztuce Heckmannsa, adresowanej do widzów usytuowanych po obu stronach rodzinnej barykady.

Klemm pozostaje wierny niemieckim fascynacjom, ale Brechcie, Müllerze i Kleiście sięga po tekst współczesny. Prapremiera dramatu Ojciec matka tunel strachu (Vater Mutter Geisterbahn) w reżyserii Kristofa Fricka odbyła się w 2011 roku na scenie Staatsschauspiel Dresden. Autor, Martin Heckmanns (1971), zadebiutował w 2002 roku sztuką Schieß doch, Kaufhaus! (Staatschauspiel Dresden), od tej pory napisał kilkanaście kolejnych, chętnie wystawianych na niemieckich scenach. 

Martin Heckmanns – dramatopisarz niemiecki (rocznik 1971), zadebiutował w 2002 roku sztuką Schieß doch, Kaufhaus! (Staatschauspiel Dresden), od tej pory napisał kilkanaście kolejnych, chętnie wystawianych na niemieckich scenach. Studiował komparatystykę, historię i filozofię.  Od roku 2009 pisarz-rezydent i dramaturg w Staatsschauspiel Dresden, gdzie jego teatralny prolog Zukunft für immer zainaugurował artystyczną dyrekcję Wilfrieda Schulza.
Do tej pory napisał m.in.: Kränk (premiera: Schauspiel Frankfurt, 2004), Das wundervolle Zwischending (Staatsschauspiel Hannover, 2005), Wörter und Körper  (premiera: Staatstheater Stuttgart, 2007), Kommt ein Mann zur Welt (premiera: Schauspielhaus Düsseldorf, 2007), Wir sind viele und reiten ohne Pferd  (premiera: Staatstheater Stuttgart, 2012), Einer und Eine (Nationaltheater Mannheim, 2012) czy Es wird einmal (premiera: Schauspielhaus Bochum, 2013). W 2002 otrzymał tytuł dramatopisarza roku przyznawany przez prestiżowe branżowe pismo „Theaterheute”, dwukrotnie (w 2003 i 2004) zdobył nagrodę publiczności podczas Mühlheimer Theatertage.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Ojciec matka tunel strachu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Wojciech Klemm Wojciech Klemm Reżyser

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Ojciec matka tunel strachu.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Ojciec matka tunel strachu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Ojciec matka tunel strachu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Ojciec matka tunel strachu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Ojciec matka tunel strachu (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków).
Polecamy
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
FeTA 2023
Startuje nabór na Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich 2023

Organizatorzy czekają na krótkie monodramy, które w kwietniu zostaną ocenione przez profesjonalne jury.

Trojanki - Jan Klata- prÃłba
Jan Klata laureatem Europejskiej Nagrody Teatralnej

Reżyser spektaklu "Trojanki" dostał nagrodę za kreowanie nowego języka teatru.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.