Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Fajerwerki śmiechu, a zarazem pean na cześć męskiej zaradności, pomysłowości i intelektu. Niejaki John Smith, taksówkarz, usiłuje wybrnąć z pomocą przyjaciela z tarapatów i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, demaskujących jego podwójne życie: w dwóch oddzielnych domach, z dwiema różnymi, równie mocno kochającymi go małżonkami. Smith stacza śmiertelny pojedynek z obiema kobietami, jednym homoseksualistą - i komplikującymi jeszcze bardziej sytuację - gapowatymi inspektorami policji londyńskiej. Historia wpadki bigamisty wydawałaby się dobrym tematem na tragedię, Cooney udowodnił, że to najśmieszniejszy temat na świecie. 

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Mayday (Teatr Bagatela - Duża scena, Scena w podziemiach, Kraków).

Twórcy spektaklu

Wojciech Pokora Wojciech Pokora Reżyser

Obsada spektaklu

Alina Kamińska Alina Kamińska Barbara Smith
Katarzyna Litwin Katarzyna Litwin Mary Smith
Krzysztof Bochenek Krzysztof Bochenek John Smith
Łukasz Żurek Łukasz Żurek Stanley Gardner
Maciej Słota Maciej Słota Bobby Franklin
Tadeusz Wieczorek Tadeusz Wieczorek Inspektor Porterhouse
Bogdan Grzybowicz Bogdan Grzybowicz Inspektor Troughton

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Mayday.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Mayday (Teatr Bagatela - Duża scena, Scena w podziemiach, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Mayday (Teatr Bagatela - Duża scena, Scena w podziemiach, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Mayday (Teatr Bagatela - Duża scena, Scena w podziemiach, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Mayday (Teatr Bagatela - Duża scena, Scena w podziemiach, Kraków).
 • Re: Dno [0]
  Odpowiedź na: Dno
  ania
  2016-07-19 22:48:27
  Szkoda że dopiero teraz znalazłam tę opinię. Wróciłam właśnie z Maydaya. Zażenowanie - to najlżejsze określenie tego, co czułam.
 • Nam się podobało [0]
  Vie Slav
  2014-08-20 15:12:15
  Byliśmy z żoną na tym spektaklu 3 lata temu . Podobało nam się . Niestety, niektórzy widzowie mają inne poczucie humoru - tak przecież musi być. Osobiście polecam to przedstawienie.
 • Re: Dno [0]
  Odpowiedź na: Dno
  Iwa
  2012-11-02 15:56:15
  Dobrze, że sa jeszcze tacy ludzie którzy myślą podobnie jak Ja. Na mnie wszyscy dookoła krzywo patrzą tylko dlatego, że ani razu nie zaśmiałam się na tej "sztuce". A pozbawiona poczucia humoru na pewno nie jestem. Zamiast się śmiać ja się zastanawiałam, jak to jest możliwe że kogoś mogą smieszyć takie denne przewidywalne teksty rodem z polskich przebojów kinowych ostatnich lat:/ Zauważyłam to samo co Ty że największe ryki śmiechu pojawiały się przy tekstach typu "pedał" "ciota".
 • Dno [2]
  Romi
  2012-08-20 06:05:07
  Nie do wiary, że ktoś się na tym śmieje. Poziom słabych sitcomów, rozrywka na najniższym możliwym poziomie, zwyczajnie nieśmieszne i przewidywalne. Może ze dwa teksty były zabawne. Nie rozumiem ludzi ryczących ze śmiechu jak ze sceny pada po raz kolejny krzyk "Pedały, cioty!" Ja rozumiem, że komercja, że Bagatela, że teatry muszą szukać drogi do przetrwania, ale to jednak okropne, że w taki sposób...
 • fajerwerki smiechu ale tematyka... [0]
  slawomir indyk
  2012-08-19 11:59:57
  Wczoraj z zona bylismy na tej sztuce i bardzo sie ubawilismy. Bardzo dobra rezyseria i gra aktorow. Duzo zabawnych "qui pro quo" i dobra dynamika akcji. Po wyjsciu z teatru zaczelismy sie jednak z zona zastanawiac z czego zesmy sie smieli. I okazuje sie, ze caly akt drugi to nieporozumienia typu : kto jest pedalem a kto transwestyta, oraz typowymi dla farsy gestami wzmacniajacymi wymowe sztuki. Przypomina mi sie zdanie I. Krasickiego, ktory w swoim poczuciu odpowiedzialnosci napisal : "I śmiech niekiedy może być nauką ". Moznaby sie wiec zastanowic, czego uczy nas sztuka "mayday"?
Ostatnio czytane
Jutro na pewno jeszcze nie, ale pojutrze...
Jutro na pewno jeszcze nie, ale pojutrze...

"Przyszłość to wielka niewiadoma, a jeśli to wielka niewiadoma, to chodźcie, pofantazjujemy" - mówi Tomasz Majer w jednym ze skeczów, które znalazły się na nowym DVD kabaretu Hrabi.

Europejska Nagroda Teatralna - dzień 1
Europejska Nagroda Teatralna - dzień 1

Pierwszy dzień obchodów wręczenia Europejskiej Nagrody Teatralnej zdominowało interesujące seminarium „Sztuka aktorska przed i po Grotowskim”. Rozczarowało przedstawienie Teatru Lalek "Mozart listy pisze".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi
Konkurs Ziaja