Spektakle, przedstawienia

Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę

Ocena:

Opis spektaklu

"Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę" to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST im. L. Solskiego w Krakowie.

„Ludzie boją się samych siebie, własnej rzeczywistości, a najbardziej własnych uczuć. Ludzie mówią o tym, jak wspaniała jest miłość, ale to bzdura. Miłość boli. Uczucia są niepokojące. Ludziom wpaja się, że ból jest czymś złym i niebezpiecznym. Jak mają radzić sobie z miłością, jeśli boją się uczuć? Ból ma nas obudzić. Ludzie skrywają swój ból. Ale nie mają racji. Ból jest czymś co nosi się w sobie, albo ze sobą jak radio. Człowiek staje się silny poprzez doświadczanie bólu. Wszystko zależy od tego jak się go znosi. To ważne i tylko to się liczy. Ból jest uczuciem. Twoje uczucia są częścią ciebie. Twoją własną rzeczywistością. Jeśli czujesz wstyd z ich powodu i ukrywasz je, to pozwalasz społeczeństwu niszczyć rzeczywistość. Trzeba walczyć o swoje prawo do odczuwania bólu.”  Jim Morrison

Młodzi ludzie szukają sensów życia, wzorców, fascynacji, ideałów. Było tak zawsze. Bez względu na czasy każde kolejne pokolenie buntuje się przeciw wcześniej ustalonym, społecznie akceptowalnym granicom postrzegania świata. Manifestują swoje postawy we wszelkich formach ruchów kontestacyjnych ogarniających od czasu do czasu przestrzeń publiczną.  W dużym uproszczeniu pragnienia i dążenia współczesnej młodzieży zapewne niewiele różnią się od pragnień i dążeń ich rówieśników z przeszłości. Wyróżnia ich różnorodność, ilość i jakość kształtowana przez media, konsumpcję, technologię i wielokulturowość.   Wysyłają e-maile i smsy, oglądają idola, dyskutują na czatach, czytają fantastykę, spędzają dużo czasu przeglądając strony internetowe lub przełączając programy w telewizorze. Poddają się środkom masowego przekazu. Z drugiej strony fascynuje ich nowy, tajemniczy świat kultury clubbingu, w którym realizują się, m.in.: ukryte marzenia, akceptacja, alternatywne tożsamości kulturowe. W przestrzeni kultury klubowej funkcjonują różne grupy subkulturowe, które dają poczucie przynależności, siły i możliwości samorealizacji.  Alternatywna przestrzeń publiczna klubu jest mniej restrykcyjna i sprzyja ruchom kontestacyjnym.

Bunt dla młodych ludzie jest sposobem przystosowania się poprzez odrzucenie narzucanych im celów społecznych i społecznie uznawanych środków ich realizacji. Zastępują je własnymi celami i środkami. Zachowania buntownicze mogą pojawiać się w przypadku odrzucania kultury dominującej i chęci zastąpieniem jej kontrkulturą. Bunt wynika z ograniczeń jakie przestrzeń społeczna narzuca człowiekowi w jego sferze prywatnej. Z niezadowolenia, z braku możliwości realizacji pragnień, które muszą być skrywane przed społeczeństwem ze strachu przed napiętnowaniem i z narastającej z tego powodu niewygody. Kiedy nasze relacje z bliskimi podupadają bo „wstydzisz się, że czujesz i musisz swoje uczucia ukrywać, to pozwalasz społeczeństwu niszczyć rzeczywistość.  Trzeba walczyć o prawo do odczuwania."

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę (Teatr PWST, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę (Teatr PWST, Kraków).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę (Teatr PWST, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę (Teatr PWST, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę (Teatr PWST, Kraków).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Dziwaczki - spektakl
Natasza Sołtanowicz o polskich "Dziwaczkach" w Awinionie [WYWIAD]

Jak stworzyć niezależną grupę teatralną i wyjechać z autorskim spektaklem na największy festiwal teatralny na świecie? One tego dokonały!

Anna Kieca aktorka WTW/Genialna przyjaciÃłłka
Anna Kieca o życiu aktora teatralnego w czasie kwarantanny [WYWIAD]

Aktorka związana z Wrocławskim Teatrem Współczesnym mówi o swoich zajęciach w czasie zamkniętych teatrów i kin.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.