Spektakle, przedstawienia
himmelwegdb4f77116041d12e1837082f145c2c83.jpg

Himmelweg. Droga do nieba Autor sztuki: Juan Mayorga

Ocena:

Opis spektaklu

Polska prapremiera sztuki wybitnego współczesnego dramatopisarza hiszpańskiego Juana Mayorgi to niezwykła opowieść o wstrząsających czasach Holocaustu. Czy w czasach Holocaustu mogły istnieć „przyjazne” obozy koncentracyjne? Naziści stworzyli w Niemczech kilka takich pokazowych obozów, które prezentowali podczas kontroli wysłanników Czerwonego Krzyża. Jeden z nich odwiedził bohater sztuki Juana Mayorgi. Ale chociaż fabuła tej sztuki w dużym stopniu opiera się na faktach, nie jest ona dokumentem. To precyzyjnie skonstruowana i trzymająca w napięciu opowieść, która obnaża proces tworzenia fikcyjnego świata i budowania wizji „dobrych nazistów”. Za idylliczną fasadą tego świata czai się śmierć, a więźniowie są zmuszeni perfekcyjnie odgrywać role szczęśliwych, by ocalić życie. W tekście Mayorgi nie chodzi jednak tylko o rozrachunek z Holocaustem. W dzisiejszym świecie – zdaje się przestrzegać autor - często mamy do czynienia z tego rodzaju symulacjami: kreowaniem wirtualnych przestrzeni, których głównym zadaniem jest zamaskowanie zła. Sztuka została uznana za najlepszy dramat obcojęzyczny, przełożony na polski w 2010 roku.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Himmelweg. Droga do nieba (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Himmelweg. Droga do nieba.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Himmelweg. Droga do nieba (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Himmelweg. Droga do nieba (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Himmelweg. Droga do nieba (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Himmelweg. Droga do nieba (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).
Ostatnio czytane
Beata Śliwińska
Beata Śliwińska o aktorstwie w dobie koronawirusa [WYWIAD]

Aktorka opowiedziała nam o życiu w czasie kwarantanny, treningach domowych i powrocie do normalności.

26. MFTL Spotkania
Przed nami 26. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania"

Festiwal stanowić będzie okazję do eksploracji najciekawszych zjawisk z szeroko pojmowanego teatru formy.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?