Spektakle, przedstawienia
biesy9387c1608c16cce424fafc9ef70f759c.jpg

Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego Autor sztuki: Fiodor Dostojewski

Ocena:

Opis spektaklu

Rosyjską prowincję u schyłku XIX wieku ogarniają idee terroryzmu i nihilizmu. Słychać już wystrzały nadchodzącej Rewolucji. Potomek arystokratycznego rodu Mikołaj Wsiewołodowicz Stawrogin jest opętany, prześladuje go widmo zgwałconej dziewczynki. Zwraca się o pomoc do egzorcysty…

„Biesy” według Fiodora Dostojewskiego w adaptacji Krzysztofa Jasińskiego łączą elementy misterium i współczesnego dreszczowca. Wejdziemy w świat tajnych sprzysiężeń i wykwintnych salonów, pełnych pięknych kobiet. To głęboko metafizyczne przedstawienie, przepojone atmosferą grozy, ale wyposażone w dużą dawkę komizmu.

W spektaklu zobaczymy grupę znakomitych aktorów, poza teatrem znanych również z produkcji telewizyjnych i filmowych. W roli głównej wystąpi Radosław Krzyżowski. Publiczność Teatru STU dobrze pamięta jego kreację w „Hamlecie”. Za tę właśnie rolę aktor otrzymał prestiżową nagrodę Ludwika 2000. Radosław Krzyżowski znany jest też widzom serialu „Na dobre i na złe”. W „Biesach” wystąpią również: Anna Tomaszewska, Maja Barełkowska, Krzysztof Globisz i Jerzy Święch – wybitni aktorzy teatralni. Zobaczymy także Dariusza Gnatowskiego - jednego z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych aktorów w Polsce, Beatę Rybotycką - aktorkę Teatru STU i pieśniarkę Piwnicy Pod Baranami oraz Urszulę Grabowską-Ochalik (znaną z filmu „Świadek koronny” i z „Na dobre i na złe”), Grzegorza Mielczarka, i Annę Cieślak („Dlaczego nie”, „Na dobre i na złe”). Oprócz nich pojawi się również grupa obiecujących młodych aktorów, którzy być może właśnie dzięki „Biesom” zyskają sympatię i uznanie publiczności.

Pełna zaskakujących efektów specjalnych scenografia, uruchamiająca wyobraźnię widza, to atut tego przedstawienia, a występujący na żywo cerkiewny chór „Woskresinnia” z Ukrainy nadaje mu wymiar duchowego przeżycia. 

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego (Scena STU, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego (Scena STU, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego (Scena STU, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego (Scena STU, Kraków).
Ostatnio czytane
Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Gwiazdy na premierze sztuki "Hawaje" [FOTO]
Gwiazdy na premierze sztuki "Hawaje" [FOTO]

26 kwietnia w Teatrze Capitol odbyła się premiera sztuki "Hawaje, czyli przygody siostry Jane". Wydarzenie przyciągnęło znanych aktorów. Zobacz zdjęcia!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi