Spektakle, przedstawienia
biesy9387c1608c16cce424fafc9ef70f759c.jpg

Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego Autor sztuki: Fiodor Dostojewski

Ocena:

Opis spektaklu

Rosyjską prowincję u schyłku XIX wieku ogarniają idee terroryzmu i nihilizmu. Słychać już wystrzały nadchodzącej Rewolucji. Potomek arystokratycznego rodu Mikołaj Wsiewołodowicz Stawrogin jest opętany, prześladuje go widmo zgwałconej dziewczynki. Zwraca się o pomoc do egzorcysty…

„Biesy” według Fiodora Dostojewskiego w adaptacji Krzysztofa Jasińskiego łączą elementy misterium i współczesnego dreszczowca. Wejdziemy w świat tajnych sprzysiężeń i wykwintnych salonów, pełnych pięknych kobiet. To głęboko metafizyczne przedstawienie, przepojone atmosferą grozy, ale wyposażone w dużą dawkę komizmu.

W spektaklu zobaczymy grupę znakomitych aktorów, poza teatrem znanych również z produkcji telewizyjnych i filmowych. W roli głównej wystąpi Radosław Krzyżowski. Publiczność Teatru STU dobrze pamięta jego kreację w „Hamlecie”. Za tę właśnie rolę aktor otrzymał prestiżową nagrodę Ludwika 2000. Radosław Krzyżowski znany jest też widzom serialu „Na dobre i na złe”. W „Biesach” wystąpią również: Anna Tomaszewska, Maja Barełkowska, Krzysztof Globisz i Jerzy Święch – wybitni aktorzy teatralni. Zobaczymy także Dariusza Gnatowskiego - jednego z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych aktorów w Polsce, Beatę Rybotycką - aktorkę Teatru STU i pieśniarkę Piwnicy Pod Baranami oraz Urszulę Grabowską-Ochalik (znaną z filmu „Świadek koronny” i z „Na dobre i na złe”), Grzegorza Mielczarka, i Annę Cieślak („Dlaczego nie”, „Na dobre i na złe”). Oprócz nich pojawi się również grupa obiecujących młodych aktorów, którzy być może właśnie dzięki „Biesom” zyskają sympatię i uznanie publiczności.

Pełna zaskakujących efektów specjalnych scenografia, uruchamiająca wyobraźnię widza, to atut tego przedstawienia, a występujący na żywo cerkiewny chór „Woskresinnia” z Ukrainy nadaje mu wymiar duchowego przeżycia. 

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego (Scena STU, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego (Scena STU, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego (Scena STU, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Biesy-The Possessed - wg Fiodora Dostojewskiego (Scena STU, Kraków).
Ostatnio czytane
Magnolia - spektakl 2019
"Magnolia" - Krzysztof Skonieczny przekłada film na język teatru WTW [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia z próby i poznajcie komentarz twórców spektaklu.

Batory trans, fot. Natalia Kabanow
Przed nami Dzień Teatru Publicznego. W planach wydarzenia online

Tegoroczne obchody Dnia Teatru Publicznego we Wrocławskim Teatrze Pantomimy będą trwały tydzień i w całości dostępne będą online.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?