Teatry
Teatr BARAKAH, Kraków

Teatr BARAKAH Kontakt, telefon, dojazd, rezerwacja, godziny otwarcia, bilety

  • ul. Szeroka 6 , Kraków
  • 661 449 393
  • teatrbarakah@gmail.com
  • http://www.teatrbarakah.com

Premiery i zapowiedzi. Wybrane spektakle z repertuaru

Premiery i zapowiedzi. Spektakle grane w Teatr BARAKAH w Krakowie. Sprawdź szczegóły w pełnym repertuarze.

Spektakle, przedstawienia

Przedstawienia, spektakle, grane w teatrze Teatr BARAKAH.

Zdjęcia, galeria zdjęć

Teatr BARAKAH (5)

Teatr BARAKAH  - Zdjęcie nr 1
Teatr BARAKAH  - Zdjęcie nr 2
Teatr BARAKAH  - Zdjęcie nr 3
Teatr BARAKAH  - Zdjęcie nr 4
Teatr Barakah - Anioły w Ameryce,

Bilety na spektakle, przedstawienia

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na spektakle w Teatr BARAKAH.

Opis teatru

 

Teatr BARAKAH to wyróżniający się na tle innych instytucji kultury, prywatny repertuarowy teatr, który od kilkunastu lat śmiało przeciera szlaki oryginalnym produkcjom, idącym w duchu nowoczesnego teatru odważnie komentującego otaczającą nas rzeczywistość. W BARAKAH na deski przenoszone są kultowe teksty literackie, jak „Dzieci z dworca Zoo”, „Inni ludzie”, „Matka Joanna od Aniołów”, „Psy ras drobnych” i filmowe, jak „Misery”, „Elling” czy planowany na jesień 2021 spektakl „Przełamując fale”. Już pierwsza produkcja BARAKAH, „Szafa”, odbiła się głośnym echem w całej Europie, czego ukoronowaniem była nagroda aktorska dla Moniki Kufel na Międzynarodowym Festiwalu „Aktor Europy” w Macedonii. Na koncie teatru są też inne hity, jak jeden z najgłośniejszych spektakli ostatniej dekady „Szyc”, który na dobre wprowadził do polskiego teatru Hanocha Levina, czy „Jednoręki ze Spokane”, dzięki któremu krakowscy widzowie mogli poznać twórczość Martina McDonagha na długo przed jego sukcesami w Hollywood. Produkcje BARAKAH to teatr współczesny i nowoczesny, to spektakle interdyscyplinarne, łączące w sobie taniec, performance, muzykę na żywo, sztukę video i teatr bliski widzowi, łamiący czwartą ścianę. O odwadze twórców BARAKAH świadczą śmiałe projekty, jak choćby Noce Waniliowych Myszy, które stały się najgłośniejszym teatralnym kabaretem w Krakowie.

Teatr BARAKAH został założony w 2004 roku przez absolwentkę krakowskiej PWST, reżysera i aktorkę  Anę Nowicką  oraz absolwentkę wrocławskiej PWST, aktorkę, scenografa i kostiumografa Monikę Kufel. W teatrze wyprodukowanych zostało ponad 50 spektakli (w tym 30 prapremier, od kilku lat powstają tu średnio 4 premiery rocznie), w których udział wzięli wybitni reżyserzy, aktorzy, scenarzyści, kompozytorzy, scenografowie i inni artyści z całej Polski. Siedziba teatru od 2013 znajduje się przy ulicy Paulińskiej 28 w kamienicy będącej przed II wojną światową Nową Mykwą żydowską, zwaną także „Łaźnią Ludową Rytualną”. Dzięki tej niesamowitej przestrzeni, łączącej w sobie historię z industrialnym wystrojem, w teatrze panuje niesamowity klimat, a scena z zabytkowymi holenderskimi kaflami jest idealna do prezentacji oryginalnych produkcji. Spektakle Teatru BARAKAH regularnie reprezentują Kraków na polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych, z których często wracają z nagrodami. Na koncie BARAKAH jest już kilkadziesiąt nagród teatralnych, w tym ta najważniejsza w Polsce – Nagroda im. Leona Schillera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru przyznana przez Związek Artystów Scen Polskich. Twórcy BARAKAH nie tylko promują polską sztukę za granicą, ale i prezentują polskim widzom zagraniczne produkcje. Na scenie przy Paulińskiej 28 regularnie występują artyści ze Stanów Zjednoczonych, Argentyny czy Szwecji.

W BARAKAH prócz głośnych produkcji teatralnych odbywają się wydarzenia z innych dziedzin sztuki – co roku ponad 200, co jest fenomenem w skali kraju. Są to jam session, spotkania literackie, wystawy sztuki (malarstwo, grafika, fotografia), pokazy filmowe. BARAKAH jest też jedną z najpopularniejszych i najlepszych klubowych scen koncertowych Krakowa, na której prócz licznych zespołów z Polski występowali także muzycy z Austrii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Francji, Islandii, Izraela, Kurdystanu, Niemiec, Nowej Zelandii, Rosji, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Część z wydarzeń odbywa się w działającej przy teatrze ArtCafe Barakah, miejscu tętniącym życiem, które już parę lat temu zostało uznane za jedno z najlepszych w Krakowie, uzyskując certyfikat „Best Place” w plebiscycie jednego z portali internetowych, w którym udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy internautów.

Nazwa BARAKAH w języku arabskim, a także hebrajskim oznacza „błogosławieństwo, esencję życia, dar Boga”. To dobra nazwa dla teatru, bo kojarzy się z czymś przyjemnym, pozytywnym, co teatr podarowuje widzom oraz ludziom, z którymi współpracuje.

Teatr BARAKAH utrzymuje się z konkursów grantowych i działalności statutowej.

Istnieje możliwość wsparcia nowych projektów Teatru BARAKAH poprzez  wpłatę darowizny na konto Fundacji Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru BARAKAH. Dziękujemy!

Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w teatrze Teatr BARAKAH.

Lokalizacja na mapie

Polecamy
Repertuar teatrów
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Lily - spektakl Och Teatr
"Lily" - komedia kryminalna w reżyserii Krystyny Jandy w Och-Teatrze [FOTO]

Premiera spektaklu już 23 lutego! Zobaczcie zdjęcia z próby!

Kroniki zarazy
Zbliża się premiera serialu internetowego "Kroniki zarazy" [WIDEO]

To produkcja, która powstała na podstawie "Dziennika z czasów zarazy" Magdy Hueckel.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.